نکاتی درباره ی عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

نکاتی درباره ی عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

اگر شما به دنبال راهی ساده برای اضافه کردن یک بعد جدید به عکس هایی هستید که توسط گوشی خود می گیرید، باید روش ضد نور را امتحان کنید، و این روشی است که نیاز به تجربه کردن دارد. عکاسی silhouettes و ضد نور با گوشی، تکنیکی است که اجازه می دهد، تا حسی از کنجکاوی و رمز و راز را در کنار اشکال ضدنور، در عکس خود استفاده کنید که می تواند از ضدنور داخلی و خارجی استفاده کرد، تا بر تخیل بیننده تاثیر گذاشته و به الهام بخشد و او را مشتاق می کند تا عکس را برای دنبال کردن تمام رموز آن، جستجو کند.
در زیر ۱۰ نکته درباره ی عکاسی silhouettes یا ضد نور برای کمک کردن به بهتر شدن عکس های شما با گوشی، آمده است.

۱. یک سوژه ی مناسب انتخاب کنید.

اینکه یک موضوع و سوژه قوی و با اشکال قابل تشخیص انتخاب کنید، اهمیت فراوانی دارد. در عکس ضد نور، شما جزئیات کم و یا در واقع هیچ جزئیاتی را در سوژه نمی بینید، این شکل می تواند عکس را زیبا کرده و یا از زیبایی آن بکاهد.
مردم، درخت ها، ساختمان ها، مجسمه های جذاب و حتی پرندگان در حال پرواز، تماماً می توانند سوژه های خوبی باشند. انسان ها به عنوان سوژه، به دلیل حس رمز و رازی که عکس ضد نور می تواند ایجاد کند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند تا مشخص شود، فرد درون عکس کیست و یا چه شکلی است.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Andy Butler

۲. بر روی سوژه تمرکز کنید، نه پس زمینه

از اینکه بر روی سوژه تمرکز داشته باشید، نه پس زمینه، اطمینان حاصل کنید. یک بخش مهم از عکاسی ضد نور ، کنتراست دقیق بین سوژه های تیره شده و یک پس زمینه ی روشن، پر جزئیات و جذاب است، اما در عین حال، سوژه باید واضح و مشخص باشد تا بتواند این تاثیر را داشته باشد.
بخاطر بسپارید که هرچقدر هم به پس زمنیه علاقه مند باشید، دوربین گوشی شما برای اینکه بر روی سوژه تمرکز کند و صحیح عمل کند، باید گول زده شود. پس بر روی سوژه با لمس کردن و نگاه داشتن صفحه نمایش، تا زمانی که فوکوس قفل شود، فوکوس کنید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Conjror

۳. در مقابل منبع نور عکاسی کنید

حقیقت این است که چشم انسان، می تواند جزئیاتی را درون سایه ببینید که سنسور های گوشی نمی توانند، این به شما کمک می کند که اثر ضدنور، زمانی که مخالف منبع نورعکس می گیرید، برجسته کنید.
برای گرفتن عکس های ضد نور، نوردهی را برا دیدن هایلایت ها قرار دهید، تا جزئیات در این مکان ها حفظ شود. این کار، سوژه را در سایه تاریک قرار می دهد، که به ما افکتی می دهد که ما به دنبال آن هستیم.
اگر در محیط باز عکاسی می کنید، از اینکه خورشید در آسمان پایین باشد، اطمینان حاصل کنید، پس به معنی دیگر، در طلوع و غروب خورشید یا در روزهای زمستانی، وقتی خورشید در آسمان پایین تر است، عکس بگیرید. flare لنز می تواند گاهی، زمانی که به سمت خورشید عکاسی می کنید، مشکل ایجاد کند، هرچند می توان این مشکل را با قرار دادن سوژه در مقابل خورشید، رفع کنید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Andy Butler

بخاطر بسپارید: بر روی سوژه تمرکز کنید، اما نوردهی را بر روی هایلایت های پس زمینه، قرار دهید.

۴ عکاسی در محیط بسته، در مقابل درها و پنجره ها

برای اینکه عکسی ضد نور و یا silhouettes بگیرید، لازم نیست در محیط باز باشید در واقع، عکاسی در محیط بسته می تواند روش خوبی برای خلق حس و هوایی رمزآلود باشد.
اگر شما دوست دارید در محیط داخل عکس بگیرید، بخاطر بسپارید که این روش، محیط اطراف سوژه را نیز درون تاریکی در بر بگیرید، با یک مکان کوچکی که در نورپردازی از محیط خارج قرار گرفته است. همچنین توجه کنید که دوربین را ثابت نگه داشته یا از یک سه پایه برای گرفتن عکسی در محیط داخلی، استفاده کنید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Cedric Blanchon

۵. قاب بندی عکس های شماست

قاب بندی یک عکس، با المان های اطراف، مانند درخت ها، یک ساختمان و یا پنجره یک روش ترکیبی خوب برای استفاده کردن است.
در عکاسی ضد نور، این المان های اطراف، بسیار تاریک خواهند شد، که به شما کمک می کند تا اشکال زیبایی را درون عکس جای دهید. برای همین شما می توانید با قرار دادن سوژه ما بین این المان ها، فوکوس بهتری بر روی آن داشته باشید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Andy Butler

۶. آن را ساده بگیرید.

برای داشتن یک عکس با افکت های زیبا، بهتر است که از سوژه هایی که اشکال و خطوطی قابل تشخیص و واضحی دارند، استفاده کنید. برای مثال، شکل یک انسان در مقابل با چندین فردی که در روبروی یک دیگر قرار گرفته و هم پوشانی دارند، و یک شکلی گیج کننده و غیر واضح را ایجاد می کنند، بهتر است.
تنها به خطوط کلی سوژه خود، در مقابل با حالت های چهره و جزئیات آن، توجه کنید، چون این جزئیات به سادگی در عکس نهایی مشخص نخواهند شد و با این روش تلاش کنید که هرج و مرج اطراف سوژه را کم کنید. این روش اجازه می دهد که سوژه در عکس زیباتر نیز به نظر بیاید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

Petyr Campos

۷. از دید پایین عکس بگیرید.

بر روی زمین نشسته و از یک زاویه پایین از سوژه عکس بگیرید که به شما تداخل پس زمینه ای کمتری را می دهد. نقطه دید پایین تر، به عکس های المان های بصری زیبایی را اضافه می کند و این کار برای عکاسی با گوشی آسان نخواهد بود، با این حال، نترسید، بر روی زانوها خم شده، یا بر روی زمین بنشینید و عکس بگیرید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشیArpi

۸. آسمان هایی دراماتیک را در عکس قرار دهید.

به آسمان توجه کنید، این المان می تواند زیبایی بصری را به عکس اضافه کرده و به عکس شما الگو می بخشد.
اگر شما در طلوع و یا غروب خورشید عکاسی می کنید، برای مثال، عکس ترکیبی از عکس های نارنجی، و قرمز خواهد بود. اگر، هرچند، از آسمان آبی شاد، همراه با ابرها عکس می گیرید، شاید شما ترجیح دهید که عکس را به سیاه و سفید تبدیل کرده تا یک آسمان دراماتیک از سیاهی ها در مقابل ابر سفید، قرار می دهد.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Andy Butler

۹. ثبت حرکت در عکاسی silhouette یا ضد نور

عکاسی از حرکت ها، یکی از راه ها برای جذاب کردن عکس می باشد. هرچند، برای عکاسی از حرکت ها به بهترین نحو شما باید از سرعت شاتر سریع تر استفاده کرده و برای همین به نور مناسبی نیاز دارید.
از مد Burst گوشی خود استفاده کنید تا عکس های متوالی بگیرید. بدین ترتیب بعداً شما می توانید عکسی که سایه سوژه ها در بهترین موقعیت هستند، را انتخاب کنید.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی Arpi

۱۰. افزایش کنتراست در محله پردازش

گاهی اوقات، یک عکس نیاز به تنظیمات پردازشی دارد، تا بتواند بالانس نوری و برش قاب بهتری داشته باشد.
یکی از کارهایی که شما می توانید در مرحله پردازش خود انجام دهید این است که کنتراست را بیشتر کرده تا میزان ضدیت نور خود را بیشتر کنید. من همچنین افکتی vignette به آن می دهم تا لایه های بیرونی تمرکز را به سمت مرکز عکس منتقل کند.
هرچند یکی از بهترین ابزارهای پردازش، که شما می توانید از آن استفاده کنید، Snapseed می باشد، اما نمونه های دیگری مانند Enlight و Filterstorm وجود دارد که نتایج مشابهی را برای شما به ارمغان می آورد.

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی

نکات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید

پس، حال که شما نکات فراوانی در زمینه عکاسی silhouettes یا ضد نور با گوشی خوانده اید، تا بهترین نتیجه را از عکس های ضدنور خود دریافت کنید، چرا تمرین کردن را آغاز نمی کنید و عکس های مختص به خودتان در این ژانر نمی گیرید؟
شما می توانید نتایج عکس خود را در اینستاگرام با هشتگ #mobiography_silhouettes به اشتراک بگذارید و بهترین آن ها در نمایشگاه هفتگی عکس ها و یا مجله ی Mobiography نمایش خواهد داده شد. همچنین، اگر نکته و یا تجربه خاصی در این زمینه دارید ما را از طریق بخش کامنت، با خبر سازید.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام