طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک

احتمالاً اینفوگرافیک ها را در کلاس ها، دفترهای کار و تقریباً در همه سایت ها به صورت آنلاین دیده اید. اینفوگرافی ها همان طور که از نام انگلیسی آن ها Infographics مشخص است، مقادیر زیادی اطلاعات را فراهم می کند که در یک سبک گرافیکی کنار هم قرار گرفته اند. طراحی اینفوگرافیک ها، ثابت کرده اند، که یکی از انواع برقراری ارتباط و تبلیغ برند موفق هستند، پس می توان گفت این نوع، یکی از مهم ترین گونه ها در دنیای بازار دیجیتال می باشد.
بیایید با داشتن این نکات در ذهن، هرچه در مورد اینکه چگونه می توان یک انفوگرافیک صحیح طراحی کرد، با هم مرور کنیم.

چرا اینفوگرافیک

دلایل بسیاری برای انتخاب طراحی اینفوگرافیک ها به عنوان یک المان تبلیغی وجود دارد، اما بحث اصلی این است: اینفوگرافیک ها، آیتم های بصری هستند و انسان ها، نیز مخلوقاتی وابسته به بینایی خود هستند. در حقیقت، ۹۰% اطلاعات، از طریق دیده شدن به مغز شما منتقل می شود و این یک مقدار زیاد است.
برای اینکه به این آمار عجیب اضافه کنیم، بگذارید یادآوری کنم که پردازش صحنه های بصری انسان ها، حدود ۶۰ هزار برابر سریعتر از متن هاست. دوباره، این سرعت خیلی بالاتر است!
پس این کاملاً قابل درک است که افراد ۲۸% متن های درون صفحات وب را خوانده و پردازش می کنند.
پس با این شرایط، از انجا که ذهن انسان ها به دنبال سرنخ های بصری برای درگیر شدن هستند، پس ما چگونه این اطلاعات را در دسترس و قابل خواندن برای مشتری قرار می دهیم؟
اینجاست که طراحی اینفوگرافیک پا به عرصه می گذارد.

اینفوگرافیک ها تمام این اطلاعات متنی را دریافت کرده و آن ها را به یک بخش های بصری و خوانا از محتوا تبدیل می کند، که افراد بیشتر بتوانند آن ها را خوانده، درک کرده و به خاطر بسپارند.
علاوه بر این، این نوع طراحی ها، معمولاً شانس به اشتراک گذاشتن بالاتری دارند، چون نه تنها می توانند اطلاعات زیادی را در یک روش راحت و سریع به مخاطب توضیح دهند، بلکه راهی هستند که برند شما را تبلیغ کنند و معرف آن باشند.
تمام این مزایا، خوب و مفید هستند، اما اینکه آیا درست است که طراحی اینفوگرافیک، زمان بر، بصورت بالقوه گران قیمت و نیاز به کار فراوانی دارد؟ خیر! هرچند که بعضی از آن ها زمان زیادی و تلاش فراوانی برای یک طراحی زیبا را نیاز دارند، با این حال این بدین معنی نیست که شما نیز مجبورید این روش را پیش بگیرید.
برای اینکار ابزارهای آنلاین و رایگان بسیاری هستند که می توانند به شما برای این کار، کمک کنند، یکی از این ابزارها Canva’s drag-and-drop infographic creator می باشد که هر طرحی را می توان در آن ها ایجاد کرد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Canva’s Drag And Drop Infographic Creator

در این ابزارها شما می توانید از تمپلیت های موجود استفاده کرده و یا یک صفحه باز کرده و خود المان های طراحی گرافیک، باکس های متن و هرچیز دیگری را بنابر علاقه خود، در صفحه ایجاد کنید.
در اینجا به این می پردازیم که چگونه طراحی اینفوگرافیک انجام داده و نمونه خود را خلق کنیم.

داستان خود را بیابید

یک طراحی اینفوگرافیک، برای چشم های آموزش دیده نشده، ممکن است ترکیبی بهم ریخته از نمودارها، گراف ها و آمار هستند که به صورت زیبایی طراحی شده اند، اما یک اینفوگرافی خوب، داستانی را در حین دادن اطلاعات بیان می کند.
به اینفوگرافی خود مانند یک مقاله نگاه کنید، شما ابتدا موضوع را معرفی می کنید و سپس به صورت منطقی، موضوع را کم کم، بخش به بخش، توضیح می دهید. نگاهی به نمونه کار Brianne Boland بیاندازید.
ابتدا، این موضوع را معرفی می کند.
طراحی عنوان خارق العاده و یک خلاصه ی کوتاه از موضوع کلی می‌باشد که در اینجا، حفظ وال هاست.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Brianne Boland

بعد از ان مساله معرفی می شود. مساله اصلی اینجا، مشکلی است که اینفوگرافیک می خواهد به آن پاسخ بدهد و نمونه دیگری از مساله ممکن می تواند : ” چرا بازاریابی محتوا برای برند من اهمیت دارد؟” یا “مواد و ابزار لازم برای پختن یک کیک عروسی”، باشد.
در این نمونه از طراحی اینفوگرافیک، مساله مطرح شده، ” چرا وال؟ چرا حالا؟ ” می باشد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Brianne Boland

بعد از آن مبحث اصلی بیان می شود.

در اینجاست که شما تحقیقات، حقایق، اشکال و دیتای خود را به نمایش می گذارید. شما می توانید از طریق المان های ارائه شده و منظم و اطلاعات تجسمی، مبحث خود را مطرح کرده و دلایل خود را ثابت کنید.
در این مورد، اینفوگرافیک همدلی خواننده ها را با توضیح دادن احساسات وال ها و میزان هوشمندی آن ها و اینکه هنوز شکار می شوند و در خطر هستند، برمی‌انگیزد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Brianne Boland

در نهایت، آخرین بخش داستان مطرح می شود، نتیجه گیری.
چه چیزی از این اینفوگرافیک آموزش داده شده است، شما چه کاری می توانید با این اطلاعات انجام دهید، کجا اطلاعات بیشتری می توانید در این زمینه دریافت کنید؟
در این مورد، اطلاعات خلاصه ای از اطلاعات ارائه شده، با یک نکته ی عملکردی، امضای دادخواست نجات وال ها، همراه شده اند. در این مرحله کار طراحی اینفوگرافیک تمام شده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Brianne Boland

البته، این روش یکی از بسیار روش برای سازمان دهی و یافتن داستان اینفوگرافیک شما می باشد. اما نگاهی به نمونه های امده در این مقاله بیاندازید و ببینید که چگونه از داستان سرایی برای بیان اطلاعات خود از طریق، لایه، طراحی و کپی استفاده کرده اند، شما نیز تلاش کنید داستانی را به طراحی اینفوگرافیک خود اضافه کرده تا بیشترین میزان بازده را از آن دریافت کنید.

جریان

تا به حال یک اینفوگرافیک دیده اید که ندانید ابتدا کجای آن را نگاه کنید؟ طراحی آن حتما از یک جریان قوی برخوردار نبوده است.

حال منظور من از جریان چیست؟ زمانی که یک اینفوگرافیک طراحی می کنید (یا هر طراحی دیگری) یک سری المان ها به چشم های مخاطب کمک خواهد کرد تا درون طراحی حرکت کند. یکی از مفیدترین تکنیک ها برای طراحی اینفوگرافیک که شما آن ها را زیاد می بینید، خطوط راهنما می باشد.

نگاهی به اینفوگرافیک طراحی شده توسط No Pork Pies بیاندازید که از خطوط نقطه گذاری شده برای راهنمایی نگاه مشتری از یک مکان به مکان دیگر، از سمت داخل به خارج طراحی، استفاده کرده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک No Pork Pies

تنظیم کردن اطلاعات

زمانی که اطلاعات خود را جمع کردید، ایده ای کلی از داستان پیدا کردید. حال زمان برای تصمیم گیری این است چگونه اطلاعات خود را ارائه داده و مرتب کنید.
انواع مختلف اینفوگرافیک، وجود دارد، پس زمان صرف کرده، گزینه های مختلف را بررسی کنید و دریابید که کدام برای موضوع طراحی اینفوگرافیک شما مناسب تر است. اما در حال حاضر، بگذارید چند نمونه ی معمول و کاربردی را برای شما بیان کنیم.

جدول زمانی

جدول های زمانی بسیار فرمت آشنایی برای مخاطبان هستند، پس این شانس وجود دارد که به راحتی بتوانند در طراحی اینفوگرافیک شما، مسیر خود را بیابند. علاوه بر این، آن ها ابزار خوبی برای خلق یک داستان خطی بیشتری برای موضوع شما می باشند. از دیگر کاربردهای جدول زمانی موارد زیر هستند:

 • توضیح تاریخ موضوع و یا اتفاقی، برای مثال، اصلیت برند.
 • ارائه دادن تغییرات یک موضوع، برای مثال، یک جنبش هنری
 • اطلاعات زیاد را در یک نظم ساده و آسان منظم کردن

نگاهی به اینفوگرافیک زیر که تاریخ کامپیوتر را بیان کرده است، این طراحی انجام شده توسط Akita از یک جدول زمانی و تعدادی تصویرسازی ها برای نشان دادن انقلاب بصری و تکنیک از هر مدل در طول زمان، استفاده کرده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Akita

الفبایی

اطلاعات الفبایی، یک روش امتحان شده در بسیاری از رشته ها می باشد، اما درباره ی اینفوگرافیک؟ یکی از ترند های اینفوگرافیکی استفاده از اطلاعات خود به صورت الفبایی می باشد. در حالی که این روش، هیچ معنی برای همه و انواع مختلف موضوعات ندارد، ولی برای گزینه های زیر خوب است:

 • اضافه کردن ساختارهای اضافی به موضوعات معمول
 • جذب کردن نگاه مخاطب و جلب کردن توجه او
 • یک روش جدید برای بیان کردن یک موضوع قدیمی

نگاهی به نمونه طراحی اینفوگرافیک الفبایی زیر کار شده با steven Lowe که “الفبای صفحه ی خانه سایت” می باشد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Steven Lowe

مقایسه و تضاد

مقایسه کردن دو ایده و مفهوم مختلف، یک روش مناسب برای توضیح دادن دو ایده/ مفهوم و المان، به سادگی و به سرعت می باشد. طراحی اینفوگرافیک مقایسه ای برای تمام موارد موضوعی زیر کاربرد دارند:

 • تصویرسازی فواید و معایب
 • نشان دادن صحیح و غلط انجام دادن یک کار
 • برجسته کردن شباهت ها و تفاوت های بین دو المان یا ایده.

نگاهی به اینفوگرافیک تمیز زیر طراحی شده توسط Visage.co می باشد که روش های صحیح و غلط طراحی بکی ارتباط بصری موثر را مقایسه می کند. با تصویرسازی هر گرافیک در کنار هم، مخاطب می تواند دریابد که تفاوت های بین دو روش چیست و سریعتر یاد بگیرد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Visage.co

ارائه ی data

بسیاری از اینفوگرافیک ها با آمارها سروکار دارند و اگر شما با اعداد، حقایق و اطلاعات تحقیقی در ارتباط هستید، اینفوگرافی خود را مانند یک سری اطلاعات ارائه شده، نمایش دهید، که بدین ترتیب اطلاعات بیشتر درگیر کننده خواهند بود. ارائه اطلاعات برای موارد زیر بکار برده می شوند.

 • برای اینکه اطلاعات در یک نگاه قابل درک باشند.
 • برای هر کاربردی قابل استفاده اند، از انواع حرفه ای تا موارد عمومی تر
 • متقاعد کننده بودن

نگاهی به این اینفوگرافیکی که از لحاظ اطلاعات بسیار پر است و توسط Fast Company طراحی شده است که اعداد و دیتای بسیاری را گرفته و آن ها را به موارد ارائه ی اطلاعات کاربردی، قابل درک و در دسترس، تبدیل کرده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Fast Company

طراحی اینفوگرافیک

توسعه دادن یک سبک

یکی از بخش های سرگرم کننده در این قسمت است. در این بخش شما شانس این را خواهید داشت که در طراحی اینفوگرافیک خود منحصربفرد بوده و دریابید که چگونه می توان آن ها را تغییر داد.
یک سبک و تون را انتخاب کرده و آن را برای اینفوگرافیک خود توسعه دهید که تبدیل به یک قطعه کامل شود. مطمئن شوید که این سبک در هر نقطه از اینفوگرافیک شما مناسب است و شما می توانید از این سبک در تمام طرح خود بکار برید.
این طراحی اینفوگرافیک که توسط Rachel Ignotofsky انجام شده است را بررسی کنید که چگونه راه شادی را برای صحبت درباره ی لایه های زمین، بکار گرفته است. با شخصیت دادن به هر لایه، با قراردادن چهره بر روی آن ها و تنظیم طراحی از رنگ های روشن و جذب کننده او توانسته است یک روش منحصربفرد را برای بیان یک موضوع معمولی بکار بگیرد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Rachel Ignotofsky

ارائه دادن اطلاعات خود به جالب ترین نحو

حال که شما برای یک اینفوگرافیک طراحی می کنید، این شانس وجود دارد که بخواهید گراف، نمودار و یا تصویرسازی های اطلاعاتی دیگری را نیز شکل دهید. بنابراین، چرا آن ها را جذاب نکنید؟
عکس زیر از پروژه ای به نام Design x Food توسط Ryan MacEachern می باشد. اینفوگرافیک MacEachern درباره ی ارزش غذایی رژیم های غذایی خاص می باشد. بنابراین، از آنجا که اطلاعات جمع شده درباره ی غذا است، او تصمیم گرفته است که اطلاعات را با استفاده از غذاهای رنگارنگ، سرگرم کننده، و درگیر کننده، ارائه دهد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Ryan MacEachern

به همین ترتیب، اینفوگرافیک زیر، که توسط Joint London طراحی شده است، با اطلاعات بصری زیادی همراه شده است که بسیاری از آن ها به صورت موضعی بصری سازی شده اند. برای مثال، نوشیدنی های گرم، در چارت پای قرار گرفته است که لیوان قهوه برای نشان دادن آن بکار رفته است. از اینکه با اطلاعات بصری بازی کنید، نترسید و روش های منحصربفردی برای ارائه اشکال خود استفاده کنید.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Joint London

ساده طراحی کنید.

مانند هر نوع دیگر طراحی، موارد زیادی هستند که شما می توانید به طراحی اینفوگرافیک خود اضافه کنید و یا اینکه از آن حذف کنید، اما اگر شما طراح تازه کاری باشید و به دنبال یک راه سریع می گردید، چندین راه وجود دارد که اینفوگرافیک شما را واضح کند، در اینجا چند نکته آمده است:
پالت رنگی متنوعی استفاده نکنید. دو یا سه رنگ، بهترین حالت ها برای داشتن یک پالت رنگی ماهرانه و تمیز است، اما ممکن است که رنگ های کمتر و یا بیشتری نیاز داشته باشد. می توانید رنگ هایی به آن اضافه کرده و یا کم کنید، ولی بهتر است برای کار خود هدف داشته باشید.

کنتراست بکار برید. کنتراست یکی از المان های مهم در طراحی هستند و اینفوگرافیک ها از این مساله مستثنی نیستند. به طور خلاصه، هرچقدر کنتراست بیشتر باشد، طراحی اینفوگرافیک شما خوانش و اصالت بیشتری خواهد داشت. پس زمانی که زمان طراحی اینفوگراقیک فرا رسید، از اینکه رنگ های دارای کنتراست را انتخاب کنید، مطمئن شوید.
نگاهی به اینفوگرافیک زیر که توسط Worl bank طراحی شده است بیاندازید، که از پالت رنگی کمی با کنتراست بالا برای طراحی تمیز خود استفاده کرده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک World Bank

پالت فونت های خود را کم انتخاب کنید. مانند پالت رنگی، داشتن دو یا سه نوع فونت در طراحی اینفوگرافیک خود، مقدار مناسبی خواهد بود. اگر شما از فونت های بسیاری استفاده می کنید، شما ظاهر طراحی خود را به خطر خواهید انداخت و ممکن است ظاهری پیچیده و در هم ریخته به آن بدهد.
فونت های خود را براساس هدفی به هم جفت کنید. درست مانند آدم ها، بعضی از فونت ها در کنار هم به خوبی قرار می گیرند، و بعضی دیگر نه. ترکیب های مختلف از فونت ها را آزمایش کنید، تا زمانی که بهترین جفت فونت را برای موضوع خود بیابید.
از رعایت سلسله مراتب در طراحی خود اطمینان حاصل کنید. سلسله مراتب در تایپوگرافی یک نقش مهم در اینفوگرافی بازی می کند، پس آن را فراموش نکنید. از اینکه عنوان ها، زیر عنوان ها، بدنه ی متن، با نظم و به وضوح در طراحی اینفوگرافیک قرار بگیرند و آن را اصیل و خوانا کنند، اطمینان حاصل کنید.

نگاهی به این اینفوگرافی انجام شده توسط WhoIsHostingThis بیاندازید، این طراحی از دو فونت برای خلق طراحی های موثر و زیبا استفاده می کند. تلاش کنید فونتی را انتخاب کنید که بتواند وزن های متفاوتی را به پالت فونت شما پوشش دهد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک WhoIsHostingThis

از نماد ها در طراحی اینفوگرافیک استفاده کنید.

یکی از بزرگترین دلایلی که اینفوگرافیک ها بسیار موفق هستند، همانطور که قبلاً نیز گفته شده است، این است که از لحاظ بصری ارتباط برقرار می کنند. پس، زمانی که اینفوگرافیک خود را طراحی می کند، تلاش کنید از نمادها بیشترین استفاده را برای برقراری ارتباط، استفاده کنید.
نگاهی به این اینفوگرافیک فوق العاده که توسط Neomam Studios طراحی شده است، بیاندازید، این طراحی نمادهای بسیاری را جمع کرده است که بسیار برای هدف آن مفید بوده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Neomam Studios

بنابراین، توجه کردن به نکته روبرو بسیار اهمیت دارد: زیاد از حد از نماد ها استفاده نکنید. زمانی که به آن ها نیاز است، بهره ببرید، اما توجه داشته باشید که با نوع طراحی اینفوگرافیک شما در تعادل باشد و به گونه ای نباشد که انگار متن آن را به کد نوشته اید، که دراین حالت کاربرد آن ها گم خواهد شد. پس از آن ها با هدف و براساس توانایی آن ها استفاده کنید.

عنوان گیرایی را بکار برید.

مانند یک فیلم یا رمان، عنوان شما اهمیت فراوانی دارد، هم از لحاظ تایپ و هم از لحاظ طراحی. برای خلق یک عنوان موثر و گیرا، زمان صرف کرده و تلاش کنید. روش های زیر به شما کمک می کند تا عنوان مناسبی را انتخاب کنید:

آن را بزرگ و برجسته کنید.

مخاطب خود را مجبور کنید که درباره ی اینفوگرافیک شما بداند. حروف بزرگ و فونت برحسته می تواند برای دیده شدن عنوان کمک کند. به کنتراست متن و رنگ های پس زمینه نیز توجه کنید، اگر شما یک عنوان بزرگ با رنگ سبز بر روی یک پس زمینه آبی روشن دارید، کنتراست شما ضعیف است و توجه مخاطب را جلب نخواهد کرد.
نمونه طراحی اینفوگرافیک زیر از کتاب WhoIsHostingThis را ببینید و مانند آن از حروف برجسته با کنتراست بالا و بزرگ استفاده کنید تا هرکس آن را خواند، پیغام آن را دریابد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک WhoIsHostingThis

شماره نکات خود را برجسته کنید.

آیا اینفوگرافیک شما لیستی از راه حل ها یا مراحل می باشد؟ بزرگ کردن شماره نکات/مراحل/آیتم ها را در طراحی خود در نظر داشته باشید تا نگاه مخاطب را به خود جذب کند.
این روش، برای جدا کردن طراحی اینفوگرافیک شما از انواع دیگر، مناسب است، شما تعداد نکته بیشتری ارائه داده اید یا دیگر؟ آیا شما مراحل کمتری برای رسیدن به یک هدف خاص ارائه می دهید؟ این روش را بکار برید و مخاطبان را به خواندن وا دارید.
نگاه به عنوان بکار رفته در اینفوگرافیک دوست محیط انجام شده توسط good to be Home بیاندازید، که چگونه رنگ، اندازه و سلسله مراتب برای برجسته کردن ۵۰ روش که خانه شما می تواند زمین را حفظ کند، بکار رفته است. با یک تصویرسازی کاربردی و تمیز که عنوان را درون قاب خود قرار داده است، این اینفوگرافیک گیرا و جذاب شده است.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Good To Be Home

یک سوال را مطرح کنید.

این دیوار چهارم را فرو ریخته و بخواهید که مخاطب واکنش نشان دهد. یک سوال را مطرح کرده که طراحی اینفوگرافیک می تواند به جواب دادن به آن مفید باشد، تا بدین ترتیب، مخاطب را فوراً در طرح غرق کنید.
نگاهی به نمونه ی تصویرسازی زیبای زیر که توسط Zintro طراحی شده است بیاندازید، این طرح از مخاطبان می پرسد که آیا آن ها حرفه ای هستند یا نه. تصویر فکر برانگیز توانسته است از لحاظ بصری مخاطب را درگیر کند.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Zintro

اینفوگرافیک خود را با جهان به اشتراک بگذارید.

من مطمئنم که این نکته، کسی را سوپرایز نکرده است، اما صفحات اجتماعی یکی از بهترین مکان ها برای به جریان انداختن طراحی اینفوگرافیک شما در دنیای وب می باشد. به صفحات اجتماعی بصری توجه بیشتری کنید، مانند pinterest، که محلی است افراد عکس ها و اینفوگرافیک خود را به اشتراک می گذارند.
یکی از مواردی که قبل از اینکه اینفوگرافیک خود را به اشتراک بگذارید، باید به آن توجه کنید، این است که باید سایز آن را اندازه کنید.
بسیاری اینفوگرافیک ها، یک فایل تصویری بلند هستند و در این حالت بهتر است تنها بخشی از آن به اشتراک گذاشته شده و آن را با یک لینک به طرح گرافیکی آن متصل کنید. Daily infographic این کار را به خوبی انجام می دهد.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Daily Infographic Facebook

چرا باید این کار را کرد، چون نمونه جایگزین آن، ظاهری عجیب و نامناسب خواهد داشت (و برای خوانش غیر ممکن خواهد بود، نگاهی به نمونه زیر بیاندازید:

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک Daily Infographic Facebook

برای اینکه این اتفاق نیفتد، تنها، عنوان بالا را بریده و به منبع اصلی لینک دهید یا اینکه یک نمونه جدید در سایز صفحات اجتماعی طراحی کنید.

محتوای حمایتی را خلق کنید

اینفوگرافیک ها معمولاً به اندازه کافی قوی هستند که نیاز به حمایت نداشته باشند، اما شما می توانید با نوشتن یک پس بلاگی و یا خلاصه، آن را تقویت کنید و به این ترتیب مخاطب را به نمونه اصلی هدایت کنید.
مشارکت یک پست وبلاگ و یا بخش نوشته شده، یک روش مناسب برای اینفوگرافیک هایی است که نمی توان متن های زیادی برای بیان ایده بکار برد. علاوه بر این، این روش می تواند به شما کمک کند تا به سایت های خارجی، تحقیقات آینده و یا منبع طراحی اینفوگرافیک خود لینک دهید.

امضای خود را فراموش نکنید.

شما زمان زیادی برای خلق اینفوگرافیک خود صرف کرده اید، اجازه ندهید شخص دیگر اعتبار ان را به نام خود بزند! حتماً لوگوی برند خود، نام، وب سایت و یا هرچیز دیگری که به شما اشاره می کند، در طرح بکار برید، تا از اینکه طرح به شما برمی گردد اطمینان حاصل کنید.
فراموش نکنید که اگر لازم است به منبع های خود نیز اشاره کنید. این روش، اصالت کار شما و آمار شما را بالا می برد.
بهترین مکان برای امضای شما در قسمت فوتر طراحی اینفوگرافیک شما می باشد، چون بیشتر مخاطبان در این مکان به دنبال منبع اطلاعات می گردند.
منابع نیز باید به زیبایی در طرح قرار گیرند. نگاهی به طراحی فوتر انجام شده توسط TollFreeForwarding و Gryffin Media برای اینفوگرافیک خود بیاندازید. توجه کنید چگونه آن ها، این منابع را به صورت طبیعی و جالب، به ساده ترین نحو به طراحی مرتبط کرده اند.

طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک TollFreeForwarding and Gryffin Media

نوبت شماست

اینفوگرافیک ها می توانند به طور مساوی هم سرگرم کننده باشند و هم کاربردی، برای همین هست که برای مدت طولانی در میان مردم محبوبیت دارند. زمانی که با علاقه و هدف طراحی می شوند، می توانند برند شما را تبلیغ کرده و اطلاعات بسیاری را با سرعت زیادی منتقل کنند.
نظر شما درباره ی طراحی اینفوگرافیک ها چیست؟ آیا شما تا به الان برای خود یکی درست کرده اید؟ آیا برنامه ای برای این کار دارید؟ کدام تکنیک و ترفند مد نظر شماست؟ آن ها را با ما در میان بگذارید.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام