نکاتی از عکاسی سیاه و سفید برای مبتدیان

نکاتی از عکاسی سیاه و سفید برای مبتدیان

عکاسان بسیاری وجود دارند که ترجیح می دهند، در فاز پردازش عکس، بر روی عکس کلیک کرده و آن را به سیاه و سفید تبدیل کنند. این روش هیچ مشکلی نخواهد داشت؛ جز اینکه این روش زمان بیشتری را صرف می کند. پس به جای اینکه عکس ها را بعداً به سیاه و سفید تغییر بدهید، چرا عکاسی سیاه و سفید انجام نگیرد؟

عکاسی سیاه و سفیده

عکاسی سیاه و سفید Taylor+Stevens

در دنیای دیجیتال امروزی، بسیاری از افراد عکس های رنگی را ترجیح می دهند، در حالی که عکس سیاه و سفید، به عنوان ژانری قدیمی در نظر گرفته می شود. هرچند بسیاری از عکاسان، عکس های مونوکروموتیک را انتخاب می کنند. عکس هایی مانند عکس های سیاه و سفید که این قابلیت را دارند، که احساسات خام و ساده ی انسان ها را به نمایش گذاشته و مناظر زیبایی که نمی توان با رنگ های سنگین نشان داد، از این نوع بهره می برند.
عکس های سیاه و سفید، ویژگی های مانند نور و سایه، الگو و بافت را برجسته می کند. عکاسی به صورت عکس های مونوکروماتیک، یک نوع هنر است که نیاز به توجه بیشتر به لوازم، پردازش، ترکیب بندی، تونالیته و نورپردازی دارد.

به صورت رنگی عکسبرداری کنید

این روزها، بسیاری از دوربین های دیجیتال و کامپکت در دسترسند، که دارای تنظیمات اولیه ی سیاه و سفید هستند. این ویژگی این شانس را به شما می دهد که عکس ها را در حالت سیاه و سفید، مستقیماً، بیاندازید. بهتر است که عکس ها را در فرمت خام انداخته و سپس از تنظیم سیاه و سفید استفاده کنید. فرمت خام به شما کنترل بیشتری را بر عکس نهایی می دهد.

عکاسی سیاه و سفیده

عکاسی سیاه و سفید Emma Wyatt

عکاسان قادر خواهند بود که حالت سیاه و سفید را بر روی صفحه نمایش دوربین در حالی که با فرمت خام عکس می گیرند، ببیند. عکس های سیاه و سفید نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش دوربین، به عکاسان یک پیش نمایشی را از ورژن سیاه و سفید عکس می دهد.

عکاسی با پایین ترین میزان تنظیمات ISO

با این که فیلم های grainy بیشتر برای عکس های سیاه و سفید، بکار برده می شوند، بهتر است به کمترین میزان تنظیمات ایزو برای گرفتن عکس، ادامه دهید. بیشتر عکاسان فکر می کنند که بهتر است، ظاهری grainy در مرحله پردازش به آن داده شود. قبل تر، عکاسان، با استفاده از فیلم های ISO بالا در دوربین های فوری خود، ظاهری grainy به عکس خود می دادند.

عکاسی در ISO بالا، در عکس نویز ایجاد می کند، پس بهتر است که در تنظیمات پایین عکس گرفته شود. ترجیح داده می شود که به جای عکس های بدون نویز که سوژه در آن محو است؛ عکس های واضحی با نویز داشته باشید.

عکاسی در روزهای خاکستری

روزهای زمستانی خاکستری و خسته کننده، شرایطی طبیعی و بهتری را برای عکاسی برای گرفتن عکس هایی با کیفیت بالای سیاه سفید، فراهم می کنند.

عکاسی سیاه و سفیده

عکاسی سیاه و سفید Gotham Garden (زمستان) توسط digb

نور نرم در طول روز، حالتی نرم و ابریشمی به سوژه می دهد. این روش، شرایط عکاسی ایده آلی را برای دوربین های فوری یا دیجیتال می دهد که عکس های سیاه-سفید، و عالی ای به آن می دهد.

یاد بگیرید که چگونه صحنه ها را سیاه و سفید ببینید

برای عکاسی سیاه سفید خارق العاده باید این توانایی را داشته باشید که رنگ ها را از درون عکس بیرون کشیده و صحنه ها را به صورت مونوکروموتیک ببینید. زمانی که یک عکاس، خود را برای دیدن جهان اطراف به صورت سیاه و سفید آموزش می دهد، می تواند موقعیتهایی را که برای عکاسی سیاه و سفید مناسب ترند، ساده تر انتخاب کند. بهتر است که قبل از گرفتن عکس، سوژه را به صورت سیاه سفید تصویر کنید. عکاسان نیاز دارند که سوژه را براساس خطوط، اشکال، کنتراست و سایه ها ببیند.

عکاسی سیاه و سفیده

عکاسی سیاه و سفید Zeus توسط Norbert Králik

این روش به شما کمک می کند تا دریابید که بهترین حالتی که می توان از سوژه عکس بگیرید، چیست. این شاید همچنین به عکاس کمک کند، تا در زاویه های متفاوت عکس گرفته که حتی قبلاً به آن فکر نکرده باشد. ایده ی پایه ای این است که شما به یک فضای سیاه و سفید دسترسی داشته باشید، که به شما برای انتخاب روش های متفاوت در عکاسی از سوژه ها، کمک کند.

استفاده از نورپردازی مصنوعی

به طور معمول، سایه ها در عکاسی سیاه و سفید برای معرفی جزئیات و اشکال، استفاده می شود. این امکان وجود دارد که نورپردازی، کیفیت عکس را از بین ببرد. در عکاسی از طبیعت، نحوه عکاسی سیاه و سفید متفاوت از نوع عکس های رنگی می باشد.

شرایط عکاسی طبیعی

زمانی که می خواهید از منظره ها عکاسی کنید، بهتر است که در زمان غروب آفتاب عکس بگیرید. به طور خلاصه، زمانی که خورشید پایین است، نور مساوی و نرم است.این حالت متضاد با عکس سیاه و سفید است. برای داشتن یک عکس سیاه و سفید خوب، بهتر است در طول نیمه روز عکس را بگیرید.

عکاسی سیاه و سفیده

عکاسی سیاه و سفید Rainy tower توسط Joanna Lemanska

در طول این زمان، سایه های سنگین تری، برای برجسته سازی اشکال و خطوط در ترکیب بندی، ایجاد می شود. راه دیگر این است که عکس ها را زمانی بگیرید که مستقیما دوربین به سمت خورشید گرفته شده است. این روش، اشکال درخت ها، آسیاب های بادی و اشکال دیگر را در مقابل آسمان، به خوبی نشان می دهد.

نتیجه گیری

اشکال تمایل به ایجاد سایه ها را دارند که اشکال سوژه را برجسته می کنند. نورپردازی اطراف سوژه نقشی اساسی را در چگونگی نمایش سایه ها، دارند. این امکان وجود دارد که حضور مقادیر زیاد رنگ، یک سری اشکال زیبا را محو کند. در این جا عکس های سیاه و سفید اهمیت پیدا می کنند چون می توانند فرم های آن ها را برجسته کنند.

در کل، ما درباره ی عکاسی سیاه و سفید بحث کردیم.

عکس های سیاه و سفید، زمانی بهترین حالت خود را نمایش می دهند که هنرمند عکاس، عکسی خارج از معمول را از آن بگیرد. با داشتن اهداف خاص برای بهبود طبیعت این نوع عکس ها، چندین مرحله عملکردی دارد که هر هنرمند عکاس تازه کار و یا حرفه ای می تواند با بکاربردن آن ها، سوژه را به قاب در آورد.
جدا از اشکال، عکاسان باید بر ساختارها تمرکز کرده، که زمانی که سوژه ها مو، خاک، پوست، یا چوب است، ایده آل است و برای اینکه توجه را به سمت سوژه ببرید، بهتر است که کنتراست های سخت و رنگ ها را حذف کنید. یک عکاسی که به عکس های سیاه و سفید، علاقه مند است، باید با رنگ های مونوکروموتیک تجربه کرده و به یک روش منحصربفرد در عکاسی سیاه و سفید فکر کند.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام