عکاسی از ماشین خود برای فروش آن

عکاسی از ماشین خود برای فروش آن

ما معمولاً آن ها را می شوریم، برای آن ها لوازم مختلف می خریم،  گاهی حتی آن ها را مثل بچه های خود می دانیم. شکی در این نیست که بسیاری از انسان ها، ماشین خود را دوست دارند، به قدری که آن ها را بخشی از زندگی و خانواده ی خود دانسته و به راحتی در آلبوم های خانوادگی جای می دهند. خیلی از افراد، عکسی از خود که کلید ماشین جدیدی در دست دارند، یا از کودک خود در صندلی عقب ماشین در یک سفر، در آلبوم خانوادگی خود دارند. آن ها بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل دادهاند، پس تعجبی ندارد اگر فضایی از آلبوم خانوادگی ما را  عکاسی از ماشین پوشش دهد.

اما مسأله جالبی که درباره ی ماشین ها وجود دارد، این است که آن ها در همه جا دیده می شوند. هر خیابان دارای ماشین های زیادی، پارک شده، در حال حرکت، یا متوقف شده در ترافیک هستند. پس اگر شما می خواهید از ماشین خود، یا هر ماشین دیگر عکس بگیرید، باید آن ها را متفاوت از انواع دیگر، نشان دهید. باید آن ها را خاص، منحصربفرد، و با ارزش جلوه دهید. پس بگذارید در این مقاله از David Peterson به چگونگی گرفتن عکس هایی که در ذهن باقی می مانند، بپردازیم.

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

نورپردازی

اگر شما تا به حال تصمیم گرفته باشید که از ماشین( مخصوصاً یک نوع براق آن) عکس بگیرید، درک کرده اید که چگونه نورپردازی برای آن پیچیده و دشوار است. نور روشنی که در بالای آسمان قرار دارد، و در وسط روز دیده می شود، آنطور که برای عکاسی از شخص مناسب است، نتیجه ی خوبی در بر نخواهد داشت. حتی نور کمتری که رنگ براق ماشین را منعکس می کند، مناسب نیست چون تشعشع را در بخش های اشتباه، ایجاد می کند. پس بهترین زمان برای عکاسی از ماشین، دو دقیقه بعد از غروب خورشید و یا دو دقیقه قبل از طلوع خورشید می باشد. به این دلیل که نور مستقیمی در صحنه وجود ندارد، و تنها نوری طلایی و نرم بر روی سوژه می تابد، و نور به اندازه ای است که exposure کافی بر آن قرار گیرد.

چون شما نمی خواهید این کمبود نور را با روشن کردن ISO خود جبران کنید، بهتر است که از سه پایه استفاده کنید. نویزها، جزئیات را از بین می برند، و مسلماً شما نمی خواهید که رنگ براق و زیبای ماشین به دلیل نویزهای دیجیتالی محو شود. پس ISO خود را پایین قرار دهید، و دوربین خود را بر روی یک سه پایه نصب کنید. تا زمانی که سوژه شما حرکت نکند؛ شما می توانید از یک سرعت شاتر پایین استفاده کنید تا عکسی واضح با نویز کم از سوژه خود داشته باشید.

 

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

عکاسی در این ساعت روز،  تلالو را از سوژه شما دور می کند، اما شما باید به موارد دیگه ای که ممکن است از بدنه ی براق ماشین منعکس شود، توجه کنید. اگر شما در یک منطقه ی شلوغ مانند شهر هستید،  ممکن است رفلکتی از ساختمان ها، مردم، بارکش ها و یا هرچیز دیگر که ممکن است پشت سر شما باید، در آن بیافتد. تا زمانی که شما قبل از عکاسی به آن ها دقت نکرده باشید، آن ها را در رفلکشن نخواهید دید تا وقتی که به خانه رفته، و عکس هایی که گرفته اید را برر وی صفحه نمایش کامپیوتر خود نگاه کنید.

بهترین راه این است که سوژه را در محلی پارک کنید که کمترین میزان رفلکس را داشته باشد. مثلاً آن را کنار یک زمین پارک کنید،  و از اینکه در پشت سر شما نیز یک فضای باز وجود دارد،  اطمینان حاصل کنید. در عین حال به انعکاس خود بر روی آن، نیز توجه کنید. هیچ چیز مانند وجود یک فرد با یک سه پایه در دست، نمی تواند یک عکس زیبا را خراب کند.

شما می توانید از روش های نورپردازی بعد از اینکه هوا تاریک شد، نیز، استفاده کنید. که باید برای آن موقعیتی را پیدا کنید که هیچ نوری از خیابان ها در آنجا نباشد و باید، در شبی بدون ماه عکس بگیرید. به سادگی دوربین خود را بر روی سه پایه قرار داده و آن را در مد Bulb  قرار دهید. با یک فلش در اطراف ماشین حرکت کرده و جزئیات را با نور رنگ آمیزی کنید. از آنجا که نور فلش، زیاد قوی نیست، شما هیچ نوع تلالویی از بدنه ماشین دریافت نخواهید کرد، و بدین ترتیب شما نیاز به صرف زمان زیادی بر روی هر بخش، نخواهید داشت. این روش، نیاز به کمی تمرین دارد، اما بعد از آن شما با کمی تلاش، می توانید نتایج بسیار عالی ای را بگیرید.

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

پس زمینه ها در عکاسی از ماشین

همانقدر که آنچه که در جلوی ماشین شما قرار دارد مهم است، آنچه که در پشت آن قرار دارد نیز اهمیت دارد. تلاش کنید پس زمینه ای را انتخاب کنید که منحرف کننده نباشد و در عین حال مکملی بر سوژه باشد. ماشین های دیگر ،همچنین بسیاری از ساختمان ها، پیاده ها، بیلبوردها، و غیره، به طور مثال، نظر مخاطبان را به خود جلب خواهند کرد، حتی اگر به نزدیکی ای که سوژه شما به لنز قرار دارد، نباشند. یک پس زمینه ساده را انتخاب کنید،  دیوارها بهترین انتخاب هستند. شما می توانید ماشین را بر روی یک تپه پارک کرده و از آن عکس بگیرید، تا بدین ترتیب هیچ پس زمینه ای غیر از آسمان نباشد و این کار را می توانید نزدیک به طلوع و غروب خورشید انجام دهید.

هماهنگی رنگی را نیز فراموش نکنید. یک پس زمینه که با رنگ ماشین شما هماهنگ باشد، بیابید، ولی در عین حال از اینکه رنگ پس زمینه، رنگ سوژه را پوشش دهد، اطمینان حاصل کنید.

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

زاویه دوربین

هر کارخانه سازنده ماشین، از عکس های پر زرق و برقی به نام glam  برای تبلیغ کردن آخرین و بهترین مدل ماشینی که تولید کرده اند،  در مجله ها، استفاده می کند. این عکس معمولاً تمام ماشین را در بر می گیرد، و از یک زاویه پایین ( از ازتفاعی نزدیک به تایر) عکس می گیرد، که ماشین را از بزرگتر جلوه دهد و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. این نوع عکاسی، برای شما نیز می تواند خوب باشد. اما به خاطر بسپارید که این نوع، تنها روش عکس گرفتن از ماشین نمی باشد. جزئیات کوچکی مانند لوگوی ماشین، قالپاق و چراغ های عقب، می توانند عکس های زیبایی بخصوص از زاویه نزدیک، ایجاد کنند. پس بعد از  گرفتن یک عکس glam، زمانی را برای زوم شدن بر جزئیات کوچک صرف کنید. در عین حال عکس هایی را بگیرید که بیننده فکر کند، که اطراف ماشین حرکت می کند. برای مثال، از کناره ی ماشین به سمت تایر جلو، عکاسی کنید. این زاویه به بیننده عکس این حس را می دهد که ماشین در حال ایستادن است، یا بیننده می تواند بر صندلی راننده بشیند.

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

ماشین تنها آنچه که شما از بیرون آن می بینید، نیست، پس زمانی را برای عکس گرفتن از جزئیات داخلی آن بگذارید. جزئیاتی مانند، فرمان، جعبه دنده و صندلی ها، می توانند به شما دیدی درباره ی کل ماشین بدهد. شما حتی می توانید پشت فرمان نشسته و عکسی رو به جلو از پنجره ی جلویی ماشین بیاندازید، و بدین ترتیب به بیننده درباره ی اینکه راندن این ماشین چگونه است، ایده ای بدهید.

ماشین های در حال حرکت

هرچند عکاسی از ماشین در حال حرکت به سادگی ماشین پارک شده نیست، ولی اگر آن را به صورت صحیح انجام دهید، عکسی خارق العاده را به شما خواهد داد. در این نوع باید بخاطر بسپارید که بر سرعت شاتر بالا، فوکوس نداشته باشید. مهم نیست که ماشین چه سرعتی داشته باشید، اگر شما حرکت را freez کنید،  عکس شما دقیقاً شبیه به یک ماشین پارک شده در جاده خواهد بود. پس برای ماشین در حال حرکت، شما نیاز به مقداری blur خواهید داشت که بیننده متوجه حرکت ماشین شود.

یکی از این راه ها استفاده از روش Panning است که نیاز به کمی تمرین تا به مهارت رسیدن دارد. در این حال شما باید در کنار جاده ایستاده ( یک جاده ی خلوت) و اجازه دهید که سوژه به آرامی در مقابل شما حرکت کند.

عکاسی از ماشین

عکاسی از ماشین

سرعت شاتر در این حالت باید در حدود ۱/۱۲۵ ام ثانیه باشد. صبر کنید تا ماشین به صورت موازی با موقعیت شما، در حال گذشتن از مسیر، قرار گیرد. حال شما دوربین خود را با حرکت سوژه، حرکت دهید، تا سوژه در یک موقعیت برای گرفتن اکسپوژر بهتر، باقی بماند. بهتر است ابتدا Panning را آغاز کرده سپس شاتر را رها کنید، و به تا زمانی که اکسپوژر تمام می شود، به Pan ادامه دهید. برای ایجاد یک افکت دراماتیک تر می توانید سرعت شاتر را نیز کمتر کنید.

خاک و گل پراکنی یکی دیگر از روش ها برای ثبت حرکت ماشین می باشد، اما در این جا نیز،  تمرین کردن برای گرفتن این عکس نیاز است. شما می توانید ماشین را به یک جاده ی خاکی برده و با سرعت از آن گذشته تا کمی گرد و خاک خلق کنید، اما توجه کنید که به جاده و یا همسایه های آن مسیر صدمه ای وارد نشود. یک روش امن برای این نوع عکاسی،  استفاده از مسیر مسابقه های خاکی و یا دیگر موارد مشابه است.

  نتیجه گیری

شما می توانید، به سادگی از ماشین خود، برای رسیدن موفقیت در این نوع عکاسی، استفاده کنید. موقعیت ها و زاویه های مختلف دوربین را امتحان کنید. ماشین خود را به خوبی بشورید، و مقداری وسیله برای پاک کردن، خاک و زوائد درون مسیر همراه خود ببرید. شما می توانید به ویژگی های خوب ماشین خود فکر کرده و آن ها را به تصویر بکشید. بدون توجه به اینکه چه ماشینی را می رانید، می توانید عکسی بگیرید که تمام ویژگی های آن را به خوبی نشان دهد.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام