۱۰ نکته برای عکاسی از کودک و نوزاد با سبک های جدید و خاص

۱۰ نکته برای عکاسی از کودک و نوزاد با سبک های جدید و خاص

در این مقاله ، ما از زبان Maria June به ۱۰ نکته برای عکاسی از کودک و نوزاد در خانه با خلق فضاهای رویایی و سبک های جدید می پردازیم.

مقدمه

سبک های جدید و خاصی که برای عکاسی از نوزادان و کودکان، پدید آمده اند، از روش های مورد علاقه ی من برای عکاسی می باشند. در این روش ها من باید با خلق پروپ ها و وسایل مورد نیاز، استایل خاصی را برای کودک ایجاد کنم. که از نظر من یک بازی برد برد است. هرچند، یکسری مشکلات برای من در این نوع عکاسی، مانند کرایه ی استودیو ی گران قیمت و یا کوچک بودن فضای خانه برای انجام دادن این نوع عکاسی در خانه و در نهایت، سیم کشی ضعیف خانه، که می تواند یک مانع بزرگ برای استفاده از نورپردازی مناسب باشد، وجود دارد.

اما تمام این مسائل منفی به من کمک کرده است تا درک کنم که چگونه از نور محیط طبیعی برای عکاسی خود استفاده کنم. و این بدین معنی است که هرکدام از شما می توانید یک استودیو کوچک در خانه ی خود بدون اینکه هزینه ی زیاد برای تجهیزات صرف کنید، ایجاد کنید. در اینجا به ۱۰ نکته درباره ی عکاسی ای با سبک استودیو در خانه می پردازیم.

۱. نور مناسب را بیابید.

ما در خانه دو پنجره به سمت جنوب داریم. نور بسیار خوبی از طریق این دو پنجره در نیمه روز وارد خانه می شود. این نوری که وارد شده را با پرده های کاغذی، منتشر می کنم، اما پرده های سفید پارچه ای نیز می توانند همین کار را برای شما انجام دهند.

من عکسبرداری را در مقابل یک پنجره ی شیشه ای کشویی انجام می دهم و همچنین اجازه می دهم نور از پنجره به سمت راست بتابد. از استفاده، از نورپردازی های از بالا و لامپ ها، اجتناب می کنم. شما می توانید انعکاس یکی از پنجره ها را در عینک دخترم در عکس زیر ببینید.

عکاسی کودک و نوزاد

۲. از هرچه دارید استفاده کنید.

شما نیازی نیست که برای گرفتن یک پس زمینه و یا کف زیبا و فانتزی، هزینه ای کنید. من برای پس زمینه از پارچه هایی که از سیستم حمایت کننده ی پس زمینه ام آویزان است، استفاده می کنم. معمولاً این پس زمینه بسیار وسیع نیست و گاهی موارد انحرافی زیادی را دارد. که با کمی بریدن عکس و مرتب کردن آن، می توان این عکس را ۱۰۰ برابر بهتر کرد.

همچنین می توانید ببینید که انعکاس من نیز در عینک دخترم دیده می شود. ولی با این حال، از هیچ نور اضافی استفاده نکنید، همان پنجره کافیست، از هرچه که دارید استفاده کنید.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۳. اعداد جادویی در عکاسی از کودک و نوزاد

من یکسری اعداد دارم، که آن ها را اعداد جادویی می نامم. اعداد جادویی شما، ممکن است با اعداد جادویی من متفاوت باشد، اما این امکان را دارید که تنظیمات خود را تغییر دهید. اگر نور به اندازه کافی برای اتاق شما خوب باشد، با ss 1/200، f/2.8، و ISO800 آغاز کنید. اگر بیرون ابری است، مقدار ISO را تا ۱۶۰۰ تغییر دهید. تا آنجا که امکان دارد بین ۸۰۰ و ۱۲۵۰ بمانید. برای من، در هنگام کار با کودکان با یک دیافراگم باز، خیلی کم پیش می آید که سرعت شاتر را زیر ۱/۱۶۰ ببرم.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۴.بالانس سفید، بالانس سفید، بالانس سفید

بالانس سفید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. من معمولاً ترجیح می دهم که از روش کلوین، چون برای من بیشتر معنی می دهد، استفاده کنم. برای همین ترجیح می دهم که  بر ۵۵۰۰K در محیط درون خانه، باقی بمانم و آن را براساس رنگ هایی که از آن ها عکاسی می کنم، تنظیم کنم. بالانس سفید custom، اگر دوربین شما کلوین ندارد، نیز گزینه ی خوبی است.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۵. زمان آن را کوتاه کنید و اجازه دهید بازی کنند.

بسیاری از عکس های مورد علاقه ی من که در استودیو گرفته می شوند، عکس های بدون ژست هستند. من اجازه می دهم که کودک بازی کند و از زمان خود لذت ببرد. و مدت زمان آن را در بیشترین حالت، ۱۵ دقیقه در نظر می گیرم. بچه های من چندان از عکس گرفتن لذت نمی برند، برای همین انتظار خود را پایین آورده و با سرعت هرچه تمام تر، عکس ها را می گیرم. برای جلب کردن توجه آن ها تا آنجا که می توانم در کنار آنها شیطنت می کنم، تا لبخند بزنند. زمانی که یک یا دو عکس ژست گرفته را ثبت کردم، اجازه می دهم بازی کنند و معمولاً در این حال، لبخندهای زیبایی را به تصویر خواهم کشید.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۶. برای هم سطح شدن با نگاه آن ها، بنشینید.

به غیر از مواردی که می خواهم از بچه ها، با یک پرسپکتیو و زاویه جدید عکاسی کنم، همیشه در هنگام عکاسی، با آن ها هم سطح می شوم. این به معنی نشستن یا چمباتمه زدن بر روی کف زمین برای کودکانم، می باشد و اگر از نوزاد عکاسی کنم، بر روی شکم خود می خوابم. این کار به من کمک می کند که مانع از عبور نور خورشید از پنجره ها نشوم و بر روی بچه ها سایه نیاندازم.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۷. صحنه را شلوغ نکنید.

هرچند من عکاسی از یک صحنه ی پر از پروپ ها را دوست دارم، اما گاهی اوقات بهتر است که همه چیز را ساده بگیرید تا بتوانید بر روی سوژه فوکوس کنید. در عکس زیر، من از پسرم درحالیکه داشت به کیک ضربه می زد، عکسبرداری کرده ام. توجه کنید، که هیچ پروپی در صحنه نیست و رنگ ها کاملاً خالص هستند. چون می دانستم این عکس قاب گرفته خواهد شد، ترجیح دادم که تمام تمرکز عکس بر روی پسرم و کیک او باشد، و نه هیچ چیز دیگر. این عکس ثابت می کند که شما لازم نیست وسایل عکاسی و پروپ های زیادی برای استودیوی خانگی خود تهیه کنید. خلاقیت شما، بزرگترین یار شما می باشد.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۸. ذهن خود را باز کنید.

من ترکیب کردن جلسه های عکس ساده با عکس های مدلسازی شده را دوست دارم. خلاق باشید و خارج از چهارچوب فکر کنید. بالون عکس زیر، از یک پارچه ای که یک توپ را پوشانده است، سه چوب هاکی کوچک، یک سری کاغذ های رنگی، و یک سبد، تشکیل شده است. تمام این موارد را من درون خانه داشتم و استفاده کردم. وسایل های صحنه لازم نیست گران قیمت باشند تا تاثیرگذار باشند.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۹. آرام باشید

کودکان می توانند احساسات شما را حس کنند و از آن ها تاثیر بپذیرند. پس از جلسه ی خود لذت ببرید. شاد باشید. تظاهر کنید که بسکوییتی تخیلی را می خورید و یا چایی می ریزید. صداها و قیافه های مختلف خنده دار از خود دربیاورید. با بازی آن ها درگیر شوید. به آن ها انرژی مثبتی را منتقل کنید تا برای همکاری کردن با شما، تشویق شوند و به آن ها کمک کنید تا برای نشستن در یک منطقه ی محدود، معذب نشوند.

در این حالت، بچه ها دوست دارند که شما را خوشحال کنند و به خوبی عمل کنند. اما گاهی یک عامل خارجی باعث می شود که رفتاری متفاوت داشته باشند. وقتی که عکاسی تمام شد، به آن ها جایزه دهید، حتی اگر عکس خوبی نگرفته باشید. بچه های بزرگتر این را به خاطر می سپارند و بار دیگری که می خواهید از آن ها عکس بگیرید، با شما همراهی بیشتری خواهند کرد.

عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک و نوزاد

۱۰. تمرین کردن، شما را در این کار حرفه ای می کند.

زمانی که فرزندان شما خواب هستند و یا در مدرسه هستند، صحنه را آماده کنید و از عروسک ها به جای آن ها برای عکاسی استفاده کنید. به سایه ها و نورپردازی ها دقت کنید. تنظیمات خود را تغییر دهید و ببینید که چه تاثیری به عکس نهایی شما می گذارند. با صحنه آشنا شوید. من زمانی که عکاسی در استودیوهای خانگی را شروع کردم، این روش را بکار می بردم، و ساعت ها برای این کار وقت صرف می کردم که به من کمک کردند. تا زمانی که شما تمرین نکنید، نمی توانید در این نوع عکاسی بهتر شوید. پس از سوژه ها و المان های ثابت به عنوان مدل خود استفاده کنید.

من امیدوارم که این مقاله به شما کمک کند تا از کودک خود عکس های زیبایی بگیرید، بدون اینکه بخواهید مبلغ زیادی را برای تهیه وسائل صحنه، خرج کنید.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام