عکاسی از محصول با بودجه کم

عکاسی از محصول با بودجه کم

یک عکس، ارزشی برابر با هزاران کلمه دارد، و در عین حال می تواند هزاران سال درآمد را نیز برای شما فراهم کند. بیشتر کانال های موفق فروش آن لاین در دنیای امروزه، آن هایی هستند که عکس هایی با کیفیت بالا، و محتوای منحصربفردی را ارائه می دهند. پس برای همین، شما باید بیاموزید که عکاسی از محصول چه قوانینی دارد. در این مقاله، ما از زبان Tyler kapper به بیان نکاتی در این زمینه، می پردازیم.

۵ نکته برای عکاسی از محصول

پس برای تبدیل یک بیننده سایت به یک خریدار، شما باید به مشتری بالقوه خود، محصول را با بهترین نورپردازی ممکن، و نحوه ی استفاده و یا حتی پوشیدن آن را نشان دهید. این کار کمک می کند تا عکس ها در یک قاب زنده برای مشتریان به نمایش گذاشته شوند، تا مخاطب کاربرد و نحوه ی استفاده از آن را ببینید، و یا از آن گذشته و برند دیگری را بررسی کند. اما، قبل از اینکه شما گوشی خود را برداشته و گرفتن عکس از وسایل خود را در حین صبحانه خوردن، یا در کنار یک دیوار رنگ شده در خیابان، آغاز کنید، این را بدانید: ۶۷% مشتریان، در هنگام خرید آن لاین، کیفیت عکس را بسیار پر اهمیت می دانند.

این کاملاً منطقی است. در هر صورت، یک عکس از محصول آنلاین، تنها تاییدیه بصری است، که کاربر قبل از پرداخت می تواند ببیند. در تجارت هایی که وجود خارجی دارند، مغازه یا فروشگاهی برای ارائه محصول خود دارند، خریدار می تواند، وسیله را امتحان کرده و حس کلی ای درباره ی آن داشته باشد. در شرکت هایی که آن لاین هستند، عکس محصول شما باید کار اضافی ای را در این حیطه برای شما و برای مشتری بالقوه شما، انجام دهد. شما باید جزئیات واقعی و کیفیت آن را در پیکسل ها نشان دهید.

گرفتن عکس های با کیفیت، اولین اولویت برای هر فروشگاه آن لاین می باشد، به خصوص آن هایی که به دنبال مقیاس بندی عملکرد خود در بازار هستند. اما، با پهنای باند محدود، و هزینه ی بالای استخدام یک عکاس حرفه ای، تهیه ی عکس های با کیفیت برای بالا بردن میزان فروش، برای حرفه هایی که بودجه ی محدودی دارند، بسیار سخت خواهد بود.

اگر شما در این حیطه قرار می گیرید، چندین مرحله وجود دارد که می توانید با دنبال کردن آن عکس های خارق العاده ای با ابزار عکاسی کمی، خلق کنید.  چه به دنبال گرفتن عکس هایی از وسایل ورزشی باشید و یا برای دنیای فشن و مد کار می کنید، نکات زیر می توانند به شما برای به نمایش گذاشتن محصول خود و بالا بردن بازده کاری، کمک کنند.

ابزار عکاسی صحیح را انتخاب کنید.

اولین وسیله ای که نیاز دارید، دوربین است. دوربین های کامپکت DSLR این روزها، مقرون به صرفه تر هستند، بنابراین اگر شما می خواهید از محصولات زیادی عکاسی کنید، سرمایه گذاری برای خرید یک دوربین دیجیتال خوب، منطقی خواهد بود. اما، اگر الان بودجه کافی برای آن را نداشته باشید، یک گوشی هوشمند هم می تواند به شما کمک کند. نرم افزارهای رایگانی مانند VSCOcam، برای تبدیل کردن یک عکس از گوشی هوشمند به یک اثر خارق العاده مناسب می باشند، به خصوص عکس های خاصی که برای قرار گرفتن در سایت هایی چون اینستاگرام، فیس بوک، و غیره، تهیه می شوند.

برای اثبات اینکه عکاسی از محصول، حتماً، نیاز به ابزارهای گران قیمت ندارد، چندین نمونه از عکس هایی که در این مقاله آمده اند با آیفون گرفته شده و از نرم افزار VSCOCam استفاده شده است.

اگر شما از دوربین های DSLR استفاده می کنید، چند مساله را، زمانی که ابزار را برای استفاده در کنار هم قرار می دهید، باید به خاطر داشته باشید:

  • از لنزهای با زاویه وسیع استفاده نکنید. محصول را از شکل طبیعی آن خارج خواهید کرد و تمرکز بر روی محصول نخواهد بود.
  • برای گرفتن یک عکس صحیح، از دیافراگم مناسب استفاده کنید. یک دیافراگم وسیع مانند ۸ یا f4.5 عمق میدان شما را سطحی تر می کند، و بخشی از محصول شما را در فوکوس قرار نمی دهد. یک دیافراگم کوچک مانند f8 یا f11 عمق میدان وسیع تری را برای شما فراهم کرده، و محصول شما را در فوکوس و واضح نگه می دارد.
  • از یک بالانس سفید استفاده کنید. در زمان عکاسی، باید دمای عکس را برابر با دمای نورپردازی خود کنید.

این موارد،  ما را به سمت یک وسیله ی دیگر مورد نیاز برای عکاسی سوق می دهد، چراغ های نورپردازی. چه شما با یک دوربین DSLR عکاسی می کنید، چه کامپکت، چه گوشی هوشمند، شما باید نورپردازی را برای عکاسی محصول خود با ابزار مناسب انجام دهید. در بخش بعدی، من یک مجموعه ی نورپردازی مناسب را که برای هر محصولی خوب است، معرفی می کنم.

در انتها، شما باید از یک سه پایه استفاده کنید که دوربین شما را ثابت نگه دارد و به شما این امکان را بدهد که به آسانی، از همه ی محصولات، عکسی با شرایط یکسان بگیرید. من همچنین به شما پیشنهاد می دهم که یک ریموت زمان دار و یا ماشه ی شاتر بگیرید، تا در این صورت عکس ها را بدون اینکه دوربین لرزشی داشته باشد، ثبت کنید.

نورپردازی مناسب برای عکاسی از محصول

وقتی که زمان آماده کردن صحنه برای عکاسی فرا می رسد، ابتدا باید درباره ی نوع پس زمینه و منبع نورپردازی که برای محصول و صحنه نیاز دارید، تصمیم گیری کنید. برای مثال، روشی که من صحنه را برای عکس گرفتن از یک نوشیدنی آماده می کنم با نوع صحنه ای که برای قاب گوشی انتخاب می کنم، متفاوت خواهد بود.

اما، چندین راه وجود دارد که می توان صحنه ی عکاسی را تقریباً برای تمام محصولات آماده کرد. آماده کردن این استودیوی کوچک تا حدود ۵۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت:

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول

در ابتدا باید پس زمینه ی خود را انتخاب کنید. هرجند تجهیزات مخصوص برای عکاسی محصول وجود دارد، که می توانید تهیه کنید، ولی از آنجا که در این مقاله، بودجه برای ما اهمیت داشته است، ما یک پس زمینه ی بدون درز را با یک پوستر سفید که به کف یک جعبه ی پلاستیکی بزرگ که به کنار خود بر روی زمین قرار گرفته است، چسب می شود، ایجاد کردیم. کل هزینه ی این بخش کمتر از ۱۵ دلار خواهد بود.

سپس ما چراغ ها را در صحنه قرار می دهیم. به صورت معمول شما به دو چراغ نیاز دارید. من دو لامپ نوری که حدود ۱۰ دلار خریداری کرده ام استفاده نمودم، و آن ها را در بالای جعبه پلاستیکی متصل می کنم. باید از اینکه حباب های چراغ ها کاملاً شبیه بهم و یکسان باشند، مطمئن باشید، به صورت ایده آل لامپ های ۵۰۰۰k بهترین انتخاب هستند. که تقریبا هرکدام ۷ دلار می باشند.

یک ترفند دیگر برای عکاسی از محصول: یکی از ترفند های جالب در عکاسی از محصول، استفاده از روش معلق می باشد. از یک نخ برای نگه داشتن محصول استفاده کنید و سپس آن را در مرحله ی پردازش، حذف کنید. یک ترفند دیگر، قرار دادن یک Plexiglass در زیر محصول است که بتواند انعکاس نرمی را از محصول ایجاد کند. این روش به خوبی بر روی هر پس زمینه ای با رنگ ثابت جواب خواهد داد و کمتر از ۱۰ دلار هزینه می برد.

در نمونه زیر، برای عکاسی از یک ماشین مسابقه ی اسباب بازی، از این روش استفاده کردیم :

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول

گاهی اوقات، یک پس زمینه ی سفید و مشکی تنها، بهترین ظاهر را برای محصول شما فراهم نمی کند، مخصوصاً برای محصولاتی که نیاز است در حال فعالیت دیده شوند. برای مثال، یک کیف می تواند به راحتی در یک پس زمینه ی سفید عکاسی شود، اما شاید شما بخواهید یک زن را که این کیف را پوشیده برای نشان دادن مفهوم مناسب، نشان دهید، عکس ها را از عینک دودی هایی،  بگونه ای بگیرید که از هر دو سو نور خورشید وارد و خارج شود، یا از ساعت در حالیکه در حال باز و بسته شدن است، عکس بگیرید. اجازه دهید که مشتری محصول را درک کند تا بتواند به آیتمی که از نزدیک ندیده است، اعتماد کرده و خرید را انجام دهد. این کار فروش خالص را بالا برده و استرداد وجه به دلیل فروش نادرست را کاهش می دهد.

اجازه دهید که مشتری حس خوبی درباره ی محصول دریافت کند، چه در حال استفاده چه غیر از آن

همچنین، رنگ محصول خود، شکل آن، و محیطی که در آن یافت می شود، را در نظر بگیرید. برای همین من به شما پیشنهاد می کنم که خیلی سریع در گوگل جستجو کرده و عکس های تجاری و یا محصول مد نظر خود را بررسی کنید، تا الهامات و ایده هایی در این زمینه بیابید. سایت های بسیاری هستند که می توانند به شما برای گرفتن ایده کمک کنند.

ببینید چگونه برند بستنی Jeni از عکس های با کیفیت و گیف ها، برای معرفی محصول خود به طرق مختلف استفاده کرده است:

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول

تکرار مکررات

اینکه یک زمان اضافی را جهت آماده کردن صحنه و نورپردازی صرف کنید، قبل از اینکه عکاسی از محصول را آغاز کنید، نتیجه ی خوبی را برای شما در برخواهد داشت. اندازه ها و شرایط هر محصول را در نظر داشته باشید، و محیط صحنه ی خود را براساس این شرایط، آماده سازی کنید. برای مثال، اگر شما جواهرات زیادی دارید که می خواهید از آن ها عکس بگیرید، یک صحنه ی کوچکتر برای استفاده مناسب است و تکنیک شناور کردن می تواند یکی از بهترین روش ها برای عکس های مربوط به گوشواره باشد. برای محصولات کوچکتر مانند این، یک مارک را بر روی پس زمینه در جایی که محصول قرار می گیرد، زده و تا زمانی که این محصولات ابعادی به همین اندازه دارند، تنها آیتم ها را در آن نقطه جابجا کنید.

برای گرفتن عکس هایی با آیتم های بزرگتر، مانند مبلمان، شما باید از تمام اتاق به عنوان محل تصویربرداری خود استفاده کنید.

عکس شما باید به خوبی محصول را به نمایش بگذارد. تنوع عکس و در نماهای مختلف، بهترین کمک را به شما می کند.

من همچنین به شما پیشنهاد می دهم، که یک دیاگرام برای خود آماده کرده و نحوه ی آماده کردن صحنه را در آن نشان دهید. فاصله ی بین لامپ و محصول ، فاصله ی بین دوربین و محصول، زاویه هایی که لامپ را بر روی صحنه قرارگرفته است، و ارتفاع لامپ ها در مقایسه با محصول، را اندازه بگیرید. این نوت برداری یا یک دیاگرام خوب، دوره ی بعدی را برای شما آسان تر می کند. و دوره های بعدی، نیاز به آزمون خطا در نحوه عکاسی ندارید، چون قبلاً صحنه ای که عکس خوبی را ایجاد می کند، می شناسید و می توانید چیدمان صحنه را دنبال کرده تا عکس های جدید با عکس های قبلی شما هماهنگ باشند.

در نهایت، از زاویه های مختلف از محصول، عکس بگیرید، و تمام سمت و سوهای ممکن و جزئیات محصول را به مشتری خود نشان دهید. عکس های شما باید به خوبی محصول را نمایش دهند و تنوع نماهای مختلف از محصول می تواند بهترین راه برای این کار  باشد. این بدین معنی است که مجبور خواهید بود چند صحنه ی اضافی را نیز آماده کنید، محصول خود را در صحنه بچرخانید، تا در عین حال با عکس های دیگر نیز هماهنگ باشد. یا ، می توانید محصول رادرون صحنه ثابت نگه دارید، دوربین را از سه پایه برداشته و به صورت دستی، از زوایای مختف محصول عکس بگیرید.

در زیر محصولی آمده است که از دوسوی آن با آیفون ۵ عکس گرفته شده است.

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول

نتایج را ویرایش کنید

زمانی که عکاسی را به پایان رساندید، و کار با دوربین تمام شد، زمان ادیت کردن عکس آغاز می شود. مرحله ی پردازش بعد از عکاسی، به شما این شانس را می دهد که عکس خود را از انحرافات پاک کرده و آن را بهتر جلوه دهید. حتی اگر شما اشتباهات کوچکی در هنگام گرفتن عکس خود، مرتکب شده باشید، نرم افزار مناسب می تواند به شما کمک کرده تا نتیجه ی خوبی داشته باشید.

اگر این امکان وجود دارد، عکس ها را به صورت RAW عکاسی کنید تا گزینه های زیادی در دسترس داشته باشید. فایل های RAW محدوده ی پویایی بیشتری را برای هر عکس فراهم می کند، و به شما برای ادیت کردن، انعطاف پذیری می دهد. اگر شما به یک Adobe Lightroom دسترسی نداشته باشید، پس من به شما پیشنهاد می دهم که از نرم افزارهای رایگانی چون Ifranview  یا Picassa که می توانند عکس های خام را ادیت کنند، استفاده کنید.

اگر به صورت RAW عکاسی نمی کنید، و همچنان نیاز دارید تا یکی سری خطاها را پاک کنید، Adobe Photoshop یک ابزار خوب می باشد. و اگر به آن نیز دسترسی نداشته باشید، نرم افزارهای رایگانی مثل Pixlr Editor نزدیکترین نمونه نرم افزار از لحاظ کارکرد به Photoshop می باشد، و یک نرم افزار برپایه ی سایت رایگان می باشد.

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول ، سری عکس های بالا، عکسی از توپ های بسکتبالی است که با یک دوربین DSLR گرفته شده است، عکس مشابهی نیز از محصولی مشابه با گوشی آیفون گرفته و ادیت شده است.

عجله نکنید

در نهایت، زمان کافی را برای این کار صرف کنید. بهترین روش برای موفق شدن در این عکاسی، تمرین کردن آن می باشد. آنقدر با عکس ها و شرایط باری کنید، تا از نتایج راضی شوید. زمانی که در این کار موفق شوید، ماحصل آن را چه معنوی و چه مادی خواهید دید.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام