۲۰ طراحی کاور آلبوم CD که بر فروش آن تاثیر گذاشت

۲۰ طراحی کاور آلبوم CD که بر فروش آن تاثیر گذاشت

آماری که به طور گسترده  بررسی شده است، نشان داده که ۷۵% تصمیمات خرید در فروشگاه صورت می پذیرد. در این مقاله Maria Jose درباره ی طراحی کاور آلبوم  صحبت خواهد کرد
داشتن محصولی که کاوری با طراحی مناسب داشته باشد می تواند بر ترغیب کردن خریدار تاثیر گذاشته و در محیط های خرده فروشی به خوبی عمل کند. و اگر طراحی بسته بندی شما به اندازه کافی خوب باشد، می تواند مشتری را به سمت آن هدایت کند، مشتری ای که قبل از آن هیچ تصمیمی برای خرید آن نداشت.

قدرت این تبلیغات برای موزیک و موزیسین های جدبد، بسیار مناسب خواهد بود. موزیک یکی از انتزاعی ترین فرم های هنری است، و داشتن طراحی کاوری که بتواند این موزیک را به یک المانی بری و قابل لمس تبدیل کند، مخاطبان بیشتری را راضی خواهد کرد.

ما در این مقاله، بعضی از بهترین طراحی های کاور را در طول دوره های مختلف جمع کرده ایم، که طراحی آن، تبدیل به بخشی از ارائه موزیک آن ها شد. در کنار آن ها، نمونه هایی برای دادن درس های طراحی برای هر کاور آلبوم آمده است.

جاده Abbey، گروه بیتلز The Beatles)1969)


کاور آلبوم

کاور آلبوم The Beatles

آلبوم جاده ی Abbey، در ابتدا اورست نام داشت، که برای روی جلد آن از عکاسی هوایی بر روی کوه مشهور استفاده کردند.

هرچند، بعد از مدتی، گروه بیتلز، مشتاق شدند که کار آلبوم را تمام کرده و روش های عملی تر و ملموس تری را انتخاب کردند. آن ها بیرون رفته و برای کاور هنری خود، در خیابانی که ضبط در آن انجام شده بود، عکاسی کردند و آلبوم را از روی همان نامگذاری کردند.
Iain Macmillan، عکاسی که این عکس را گرفت؛ تنها ۱۰ دقیق فرصت داشت تا روی یک نردبان رفته و یک عکس نمادین بگیرد. فکر کردن به اینکه چگونه در این زمان و برنامه ریزی کم برای تولید این کاور، یکی از شناخته شده ترین عکس ها و طراحی های تاریخ رقم خورد، بسیار خارق العاده است.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

یکی از بزرگترین درس هایی که از این اثر می گیریم، این است که گاهی لازم نیست برای یک طراحی کاور، بیش از اندازه فکر کنید و لایه های مختلفی را برای یک طراحی مفهومی ایجاد کنید. اگر طراحی، حس محتوا را به مخاطب منتقل کند، می تواند به سادگی، یک عکس عبور از خیابان باشد.

آلبوم ۱۹۸۹، از تیلور سویفت Taylor Swift)2014)


کاور آلبوم

کاور آلبوم Taylor Swift

تیلور سوئیفت، در طول یک برنامه ی زنده در اخبار ABC درباره ی انتخاب اسم آلبوم مشهور خود ۱۹۸۹ صحبت کرده است. خواننده این اثر درباره ی الهامی که سال های انتهایی ۸۰ میلادی بر روی موزیک پاپ گذاشته است صحبت کرده است. برای Swift، سال های ۸۰، زمانی بود که پتانسیل نامحدودی را در خود جای داده بود و دهه ای بوده است که واقعا دوست داشته است.

برای طراحی کاور، از یک طرح پلاروئید، استفاده شده است. هرچند پلاروئید حدود سال های ۱۹۳۰، در بازار وارد شد، با این حال تا سال ۱۹۸۰، این دوربین ها بسیار هزینه بر بودند، و این باعث شد که روشی جذاب برای نشان دادن مدیا در آن سال ها شود.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

کاور آلبوم

کاور آلبوم

پولاروید، لایه ای از اصالت را به موزیک Swift اضافه می کند ( یا حداقل، مفهومی از آن را منتقل میکند). اما در  کنار این مفهموم پر معنی، دیدی بصری را نیز با اوردن یک عکس درون عکسی دیگر، به طراحی آن می دهد.

این روش، تمرکز اصلی آلبوم را قاب بندی می کند، که می تواند خود هنرمند، یا محیط و دامنه ی موزیک آن را، همانطور که در نمونه های بالا آمده است، نشان دهد.

آلبوم علاءالدین سالم، David Bowie )1973)


کاور آلبوم

کاور آلبوم

Genius

گفته می شه که الهام در محلی که اصلا انتظار آن را ندارید، یافت می شود. در کاور علاءالدین سالم، که ششمین آلبوم دیوید بویی است، این محل غیر محتمل، یک پلوپز است.

شایعه شده است که این رنگ آبی و قرمزی که به صورت نواری بر روی صورت Bowie نقاشی شده است، از لوگوی یک پلو پز در استودیوی آشپزخانه ی Brain Duffy عکاس، الهام گرفته شده است. بعد از دیدن آن، Bowie و چهره پرداز او Pierre Laroche به محل گریم برگشته و این نماد جهانی را با یک رژ قرمز همراه کردند.

و قطرت اشک بر روی ترقوه ی Bowie، در مرحله بعد از پردازش توسط Duffy  به طراحی اضافه شد، Bowie آن را دوست داشت و تصمیم گرفت آن را به طراحی اضافه کند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

Bowie حتی قبل از این آلبوم نیز، شهرت جهانی برای برهم زدن کلیشه ها داشته است، اما این کار او را به یکی از پیشگامان صنعت راک، تبدیل کرد، یک جنبشی که هم در موزیک و هم در مد موثر بود. اگر موزیک شما این انرژی را در خود داشته باشد،  شما بهتر است از عکس هایی که از راک الهام گرفته اند، در طراحی خود استفاده کنید. مانند نمونه ای که ما آورده ایم.

آلبوم بیانسه از Beyonce)2013)


کاور آلبوم

کاور آلبوم Beyoncé

Todd Tourso، کارگردان هنری بیانسه، گفته است، که حدود صد گزینه مختلف، قبل از بازگشتن به ایده ی اصلی خود برای طراحی کاور بیانسه، داشته است. او از بتدا، ترجیح می داده است که این طرحی که امروزه همه جا دیده می شود، برای آلبوم استفاده کند.

هدف  Tourso این بوده است که طرحی خاراق العاده و متفاوت از آنچه که معمولا در طراحی کاور آلبوم استفاده می شده است، بکار گیرد. برای این کار، از کاور آلبوم متالیکای متالیکا (آلبوم سیاه) و پلاکاردهای مسابقات بوکس، الهام گرفته است.

نتیجه؟ نوشتن اسم بیانسه با یک فونت صورتی رنگ بر روی پس زمینه ی مشکی بودده است، که مابین دیگر نمونه ها برجسته تر بوده و محبوبیت بیشتری نیز در میان مخاطبان داشته است.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

مانند نمونه ی بالا، از طرحی مشابه با فونتی خاص، رنگ روشن و پس زمینه ای مشکی استفاده کنید.

آلبوم شایعات، از Fleetwood Mac )1977)


کاور آلبوم

کاور آلبوم Pop-Break

این کاور با داشتن ظاهری کلاسیک،  یکی از عجیب ترین کاور ها در مجموعه های انتخابی ما می باشد. چه چیزی آن را عجیب می کند: توپ های زنجیره توالت است که مابین پاهای Mick FleetWood آویزان است. درامر او ادعا می کند که این وسیله برای او شانس می آورده و هیچگاه بدون آن بر روی صحنه حاضر نمی شده است.

ای طراحی همچنین، دو عضو باند را که به صورت کلاسیک لباس پوشده اند نشان داده است: Rhiannon که یکی از شخصیت های ادبیات انگلیس بوده و یک مرد رنسانس.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

اگر موزیک و یا شخصیتی که روی صحنه می رود، تا حدودی به کلاسیک و استایل های زیبایی شناسی وینتج باز می گردد، شما نیز از طرح های کلاسیک الهام بگیرید.

آلبوم Pattie Smith از گروه Horses


کاور آلبوم

کاور آلبوم NPR.com

Patti Smith و Robert Mapplethorpe  عکاس، دو شخص اصلی در طراحی کاور پلاروید گروه Horses  بوده اند، که حتی از مدت ها قبل از آلبوم Smith با هم آشنا بودند.

دوستی آنها، منجر به همکاری و خلق اثری شد که منتقدان اجتماعی آن را بهترین عکسی که می شود از یک زن گرفت، نامیدند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

یک طراحی سیاه و سفید می تواند خارق العاده و فراتر از زمان آن باشد، مخصوصاً اگر به خوبی انجام شده باشد. با استفاده از المان های صحیح، می تواند المان های پرمفهومی را بیش از انوع دیگر، در خود جای دهد.

 یک آسمان پر ستاره از گروه Coldplay


کاور آلبوم

کاور آلبوم

Coldplay Wiki

برای یک آسمان پرستاره، گروه Coldplay ترجیح دادند که با هنرمند اهل چک،Mila Furstova ، که قبلاً با آن کار کرده بودند، ادامه همکاری دهند. اثر هنری ای که برای کاور ساخته شد، در واقع توسعه داده شده کاور آلبوم داستان ارواح Magic بود.

طرح خارق العاده Fürstová برای آلبوم از المان های کوچکی مانند فرشتگان و پرندگان استفاده کرد تا یک مجموعه ی زنجیره ای بزرگ از ستارگان را ایجاد کند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

کاور آلبوم

کاور آلبوم

تکرار کردن این روش، و استفاده از مجموعه ی جزئیات می تواند به شما کمک کند تا از داستان ها و المان های کوتاه و کوچک استفاده کرده و یک داستان بزرگ تر را بیان کنید.

آلبوم جشن، Maddona


کاور آلبوم

کاور آلبوم

مدونا دارای مجموعه های هنری شخصی قابل ملاحظه ای است. درون آن بیش از ۳۰۰ اثر هنری از استادانی مانند پابلو پیکاسو، سالوادور، دالی، دامین هرست و فریدا می باشد.

با عشقی که مدونا به اثر های هنری زیبا دارد، اصلاً عجیب نیست که از هنرمند خیابانی  Mr.Bainwash بخواهد تا برای آلبوم او طراحی کند. کاور، برگرفته از پرتره ی  Jean-Baptiste Mondino ، تبدیل به یک هنر کلاسیک پاپ شد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

Mr. Brainwash یک اسایل شخصی داشت و به خوبی از این استایل در طراحی کاور آلبوم مدونا استفاده کرد. اگر شما نیز یک رنگ خاص در برند خود دارید، می توانید از آن در طراحی خود بیشترین استفاده را کنید.

پله های باریک،  گروه Death Cab for Cutie (2008)


کاور آلبوم

کاور آلبوم Death Cab for Cutie

EE Storey، یک طراح ساکن مونترال، و هنرمندی است که کاورهای آلبوم گروه Death Cab for Cutie را طراحی می کند.

کاور پله های باریک،  تاریکی و عجیب بودنی،را بازتاب می کند که بیشتر ترک های آلبوم نیز از آن برخوردار هستند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

استفاده از یک یا چند عکس در اشکال مختلف می تواند به طراحی، پویای و مدرن بودن را بدهد.

آلبوم فضای داغ، از Queen


کاور آلبوم

کاور آلبوم The Quietus

آلبوم فضای داغ Queen یک مسیر انحرافی بزرگ برای جهت قبلی گروه، چه از نظر موزیکالی و استایلی، بوده است. پس بهترین راه این بود که کاور هم به همین میزان غیر قابل پیش بینی باشد.

ایده ی Freddie Mercury ، این بود که هر المان گرافیکی، یکی از اعضای گروه را نمایش دهد. سادگی و رنگ های تک روشن آن، برای نشان دادن تون شاد آلبوم مناسب است. هیچ کاور دیگری نمی توانست به خوبی محتوای آلبووم فضای داغ را به مخاطب نشان دهد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

قدرت، فساد دروغ ، گروه New Order  (۱۹۸۳)


کاور آلبوم

کاور آلبوم The Quietus

کاور آلبوم قدرت، فساد ودروغ، از گروه New Order توسط طراح گرافیک و خلاق، Petr Savile طراحی شده است. Saville برای طراحی هایی که برای شرکت ضبط است، جهت طراحی کاور ترک و آلبوم، مشهور است. در سال ۲۰۱۳، مدال معتبر طراحی لندن را دریافت کرد.

زمانی که او برای طراحی این آلبوم مامور شد، او به سراغ گالری های ملی برای گرفتن الهام، رفت. در انتهای روز، بدون اینکه هیچ ایده ای گرفته باشد، تعداد کارت پستال از گیفت شاپ ها تهیه کرد و به خانه بازگشت.

یکی از کارت پستال ها،  رزهای معروف Fantin Latour  را در خود نشان می داد که Savile دریافت آن ها بهترین المان ها برای نشان دادن، قدرت، فساد و دروغ هستند. گل های این طراحی ، همان قدرت، فساد و دروغ هستند که در زندگی ما نفوذ دارند و در عین حال، اغواکننده هستند. و به همین سادگی، کاور آلبوم New Order متولد شد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

شورش! از گروه Paramore

کاور آلبوم

کاور آلبوم

اکر بخواهیم درمورد رسایی کاور صحبت کنیم،  کاور شورش، بخوبی نه تنها از لحاظ بصری بلکه با انرژی ای که منتقل می کند، عنوان را پوشش می دهد. که یک انتخاب خوب برای آلبوم دوم Paramore  بوده است.

البته، یک روش جدید نبود،  و یادآوری ای از کاور صخره ی ثابت No Doubt بوده است.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

این کاور،  یک روش خارق العاده و در عین حال ساده است. کیفیت دست نوشته ها و هرج و مرجی که در طرح وجود دارد، حس اصالت را منتقل می کند.

لذت ناشناخته از گروه Joy division)1979)

کاور آلبوم

کاور آلبوم

Saville باز یک اثر خارق العاده برای طراحی کاور آلبوم لذت ناشناخته از Unknown Pleasures خلق کرد. برای این ، گروه، گرافیکی که دوست داشتند Saville با آن طراحی را انجام دهد، در اختیار او قرار دادند: تصویری موجی از دایره المعارف نجوم کمبریج.

Savile آن را در یک طرحی سیاه و سفید به زیبایی قرار داد و هیچ المان دیگری حتی نام آلبوم را در کنار آن قرار نداد. آنقدر این طرح گرافیکی زیبا بود که به تنهایی در ذهن ها باقی ماند و تمام گروه با آن موافقت کردند. و تبدیل شد به طرح گرافیکی که در جهان در انواع مختلف از طرح تی شرت تا تتو، تکرار شده است.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

آلبوم Goo از گروه (۱۹۹۰) Sonic Youth

کاور آلبوم

کاور آلبوم

Sonic Youth برای ششمین آلبوم خود با Raymond Pettibon کار کرد تا طراحی زیبای سیاه و سفید داشته باشد.

تصویر سازی برپایه عکسی است که پاپارازی از  Maurenn Hindley و David Smih دوشاهد از قتل Moors در سال ۱۹۶۶گرفته است. این کاور مشهور بارها بارها مورد تقلید قرار گرفت.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

پس شما می توانید از تصویرسازی های lineart بر روی کاور CD خود استفاده کنید. نمونه هایی برای مثال، دربالا آمده است.

نیمه تاریک ماه از Pink Floyd (1973)


کاور آلبوم

کاور آلبوم

اگر بخواهیم برای pink Floyd یک سیمبل و نماد مشخص کنیم، یک منشور بهترین گزینه خواهد بود. منشوری که توسط Storm Thorgersson طراحی شد، خصوصیات برند و توان ترانه های آلبوم را منتقل می کند.

جالب این است، که این اولین تصمیم Thorgerson نبوده است. در ابتدا، برای این آلبوم از یک اسکی نقره ای استفاده کرده بود. ولی گروه با آن مخالفت کرد و در نهایت منشور مشهور را انتخاب کردند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

برای طراحی کاور می توانید از سیمبول ها و نماد ها استفاده کنید، جهت آشنایی با نماد ها می توانید به مقاله ی نماد و نشانه های استفاده شده در طراحی مراجعه کنید.

آلبوم Weezer   (آلبوم آبی) از گروه Weezer (1994)


کاور آلبوم

کاور آلبوم

عکس آلبوم Weezer توسط Peter Gowland گرفته شد، یک عکاس معروف آمریکایی بود. عکس از ۴ عضو گروه در پس زمینه ی آب بود که نه تنها کاور آلبوم ، بلکه منریال اصلی برای تبلیغات آن ها شد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

آلبوم های Weezer از رنگ های کامل در پس زمینه ی طراحی آلبوم های خود استفاده می کردند که هر رنگ ، معنی خاص خود را داشت، پس شما نیز در استفاده از این روش، هوشمندانه تصمیم بگیرید.

حافظه‌های تصادفی (RAM) از Daft Punk)2013)


کاور آلبوم

کاور آلبوم

ازآنجا که Daft Punk تصمیم گرفت دوباره به سمت آهنگ ها شاد برگردد، به سراغ مدیر خلاقیت Cédric Hervet رفت. Cédric Hervet که قبلا با چند گروه دیگر نیز کار کرده بود، برای جهت گیری کاور این گروه مسئول شد.

پس زمینه ی سیاه، گرافیک های براق، و فونت های رسا، در قسمت چپ و بالای کاور، همه در کنار هم قرار گرفتند که یک کاور زیبا با المان های بصری کامل خلق کنند.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

زمانی که شما به سراغ پس زمینه های تیره و تصویر های براق می روید، یک نکته ی مهم را فراموش نکنید : تقارن

The Velvet Underground and Nico, 1967


کاور آلبوم

کاور آلبوم

Andy Warhol تنها طراح کاور آلبوم Velvet Underground and Nico نبود بلکه، او تاثیر زیادی بر روی گروه داشت، چه به عنوان طراح چه به عنوان مدیر گروه.

او، برای کاور آلبوم، از یک موز که به مخاطبان می گوید برای رسیدن به موز داخلی آن باید پوست آن را بکنند، استفاده کرد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

آلبوم همسان از Bjork


کاور آلبوم

کاور آلبوم

کاورهای  آلبوم Bjork، به دلیل اینکه همیشه جدید و آزمایشی هستند، مانند موزیک او، مشهور هستند. اثر هنری کاور همسان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

برای این، Bjork با Alexander McQueen برای خلق یک لباسی که بتواند ذهنیت او از کاور را در بر گیرد، همکاری کرد. Bjork ، شخصیت این کار را به عنوان فردی که چالش های زیادی را پشت سر گذاشته است و دوباره به عنوان جنگجویی که  سلاحش عشق است، ظهور کرده است.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

Led Zeppelin


کاور آلبوم

کاور آلبوم

و در انتها چطور می توانیم، کاور تمثالی Led Zeppelin را فراموش کنیم، که از لحظه ی یک کشتی هوایی در حال تصادفف باری تصویرسازی استفاده کرده است، بی توجه بگذریم؟ حتی با اینکه این عکس در بالاترین کیفیت خود نیست، با این حال ظاهر واقعی و کلاسیک آن، محتوای آلبوم را ارائه می دهد.

کاور آلبوم

کاور آلبوم

شما از این روش می توانید با استفاده از عکس های سیه و سفید به صورت سمبلیک که رنگ های خود را از دست داده اند، استفاده کنید. نگاهی به نمونه ی بالا که پرنده ای در حال پرواز است، بیاندازید.

حال نوبت شماست


کاور آلبوم CD  هم اهمیتی تبلیغاتی و هم هنری دارد. اگر به خوبی از آن استفاده کنید، می توانید، فروش خود را بلا برده و بازار را در دست بگیرید.

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام