عکس مینیمالیسم در عکاسی

عکس مینیمالیسم در عکاسی

چون مردم این روزها، به عکس ها از صفحات نمایش کوچک و کوچک تر نگاه می کنند، یک ترند جدید، عکس مینیمالیسم در عکاسی  ، مابین عکاس ها رشد کرده است. مخصوصاً در برنامه هایی مانند اینستاگرام، مینیمالیسم در حال گسترش است؛ در همه جا، و الان، برای مدت هاست که در دنیای اینترنت در جریان است. با این حال، فواید و مزیت هایی دارد. در این مقاله، Spencer Cox دلایل اصلی اینکه چرا شما دوست دارید عکس های مینیمال بگیرید را ، در کنار نکاتی برای استفاده از این استایل عکاسی، به صورت کاربردی، بیان می کند

عکس مینیمالیسم پیغام شما را منتقل می کند


یکی از اولین توصیه های من برای عکاسانی که در حال یادگیری بکاربردن کامپوزیشن هستند، انتقال بهتر پیغام طراحی است. می خواهید، عکس شما چه چیزی را منتقل کند؟ بینندگان در هنگام دیدن عکس شما، چه حس یا فکری، باید داشته باشند؟ و مهم تر از آن، چگونه می توانید این پیغام و ارتباط را به صورت کارآمد منتقل کنید؟

برای بسیاری از عکاسان،  منیمال، بهترین جواب است. اگر هدف شما این است که یک توده شنی دست نخورده را، بدون هیچ اثر پایی یا انحرافی، نشان دهید، یک عکس که قله ای از یک توده شن را در مقابل آسمان آبی نشان می دهد، می تواند یک عکس خارق العاده ایجاد کند.

عکس های منیمال، معمولاً چند خصوصیت مشترک با همدیگر دارند. اول، پالت رنگی آنها منحرف کننده نیست، آن ها معمولاً یک یا دو رنگ اصلی برای جلب توجه مخاطب دارد، یا عکس ها مونوکروماتیک هستند. آنها، همجنین، دارای یک منطقه ی وسیع به نام فضای منفی هستند، فضای منفی، منطقه ی خالی در عکس است که چشم بیینده به آن سمت نمی رود. در نهایت، سوژه های اصلی، باید کوچک و با جزئیات کم،  به خوبی نشان داده شده باشند، که با تنظیمی خود را از پس زمینه جدا نشان می دهد.

زمانی که من عکس های ماکرو می گیرم، سبک مینیمال، خود به خود در قاب من قرار می گیرد، چه من آن را بخواهم چه نه. این بدین خاطر است که بسیاری از المان های موجود در دنیای ماکرو، دارای رنگ های محدود شده، فضای منفی برجسته ( بسته به عمق میدان آن)، و سوژه های معرفی شده دارند. اما تمام عکس های ماکرو، در زمره عکس های منیمال نیستند، اما یکی از نمونه های خوب برای محلی که این عکس ها شایع هستند، می باشد.

عکس مینیمالیسم

عکس مینیمالیسم NIKON D7000 + 105mm f/2.8 @ 105mm, ISO 1250, 1/100, f/3.5

با  این حال، منیمال در همه ی ژانرهای عکاسی، تا زمانی که بتوانید فضای منفی زیادی را در عکس ها ایجاد کنید، اتفاق می افتد. اگر می خواهید عکس مینیمالی را بگیرید، اولین کار این است که به دنبال یک فضای خالی بگردید که بتوانید از آن به عنوان پس زمینه سوژه خود استفاده کنید. اگر عکس نهایی شما تنها شامل یک یا دو سوژه در یک پس زمینه ی ساده باشد، شما در این کار موفق شده اید.

عکس مینیمالیسم در صفحه نمایش های کوچک


این روزها، مردم بیش از قبل با گوشی های خود به دنبال یافتن محتوای مد نظر خود هستند، و بسیاری از عکاسان، استایل خود را برای نشستن در این رسانه جدید، تغییر داده اند. وقتی شما به یک صفحه نمایش کوچک نگاه می کنید، اثرهای مینیمال، به خوبی در آن دیده می شود. یک منطقه کوچک از صفحه نمایش گوشی،  فضای زیادی برای نشان دادن جزئیات پیچیده و المان های جذاب نیست، به جای آن، سوژه ای با یک پس زمینه ی تک رنگ، راحت تر و بیشتر در ذهن باقی می ماند.

از طرف دیگر، این اتفاق کمی ناراحت کننده است، چون هیچ چیزی نمی تواند حسی که دیدن یک عکس از طبیعت در کلوزآپ، که بزرگ چاپ شده است، را به شما منتقل کند. همزمان، مردم همیشه در حال تغییر هستند، و این حس منتقل می شود که عکاسان به هر صورت با آن ها هماهنگ می شوند.

اگر یک عکس حاوی المان های پیچیده و زیبا که چاپ شده است در پیکسل های شدید در یک صفحه نمایش کوچک حاضر شود، نقدهای بسیاری را به سمت خود،  یا اینکه چرا در صفحات اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، می کشاند. به شخصه، من هنوز عکس های غیر منیمالیسم را در صفحه ی فیس بوک خود منتشر می کنم، اما می دانم که کاربران توجه زیادی به آن نخواهند کرد.

عکس مینیمالیسم

عکس مینیمالیسم NIKON D7000 + 24mm f/1.4 @ 24mm, ISO 100, 1/640, f/4.0

سمفونی نیاز به پیچیدگی دارد


درباره ی اثرهای هنری برجسته در طول تاریخ فکر کنید. از سمفونی بتهون گرفته تا نقاشی های میکل آنژ، تقریباً بهترین کارها و اثرهای هنری معروف و برجسته بشری، سطح بالایی از پیچیدگی را دارند.

منظور من این نیست که این شاهکارها را با عکاسی سرگرم کننده مقایسه کنید، اما یک تم زیرین برای آن وجود دارد: مینیمال نظر شما را به خود جلب می کند. مطمئناً، عکس مینیمال ممکن است بر روی اینستاگرام ظاهری خوب داشته باشد، اما سادگی آن، ارتباط برقرار کردن را از آن چه که در سطح می بینید،سخت تر می کند.
چند عکس را می توانید درون ذهن خود، بیاد می آورید؟ آیا هیچ کدام آن ها عکس مینیمال است؟ البته بعضی از عکس های  مجله ، مانند دختر افغان، واضح و ساده هستند، اما نمی توان عنوان سادگی یا منیمال را روی آن قرار داد. اگر این گونه می بودند، نمی توانستند به خوبی احساسات عمیق را به مخاطب، منتقل کنند.

من تعدادی مجموعه عکس های مستند دیده ام که یکی یا دو عکس از آن ها منیمال بوده است، که تنها یک دید ساده را به راحتی منتقل می کرده اند. اما کمبود اطلاعات درون عکس های منیمال، چشم اندازهای دقیق و ظریف تر در جهان را مشکل تر، بروز می دهد. و در بیشتر موارد، این موضوع مانع از موفقیت این نوع عکس ها می شود.

عکس مینیمالیسم

عکس مینیمالیسم NIKON D7000 + 24mm f/1.4 @ 24mm, ISO 180, 1/160, f/1.4

منیمال، زود قدیمی می شود


با تعداد زیاد عکس های منیمالی که در نرم افزاری مانند اینستاگرام، هر روز به اشتراک گذاشته می شوند، اینکه روز به روز مابین مردم در حال قدیمی شدن است، عجیب نیست. اگر هر عکسی که می بنید، عکسی منیمال با کامپوزیشن یکسان باشد، چگونه انتظار دارید، که مخاطب آن را به عنوان یک اثر هنری منحصربفرد بداند؟

هر چند این دیدگاه، منصفانه نیست، هرچند، این تقصیر منیمال نیست، بلکه این موضوع به تعداد عکاسان زیادی که عکس منیمال می گیرند، بر می گردد. که د ر این حالت، اثر اورتون رخ می دهد؛ منیمالیسم به تنهایی مشکل ساز نیست، اما زمانی که بسیار محبوب و شایع می شود، به راحتی به عنصری آزار دهنده تبدیل می شود.

اگر می خواهید از گرفتن تعداد عکس های منیمال بسیار زیاد، خود داری کنید، بهترین راه حل این است که تنوع را بیشتر کنید. درست است که عکس های ساده شده، برای سوژه های خاص مناسب می باشند، اما در میان آن ها، عکس های نرمال نیز بگیرید. تا زمانی که تنها برای گرفتن عکس های منیمال، به عکاسی نپردازید، و در این بین، عکس های پیچیده و ترکیبی نیز بگیرید، مشکلی نخواهید داشت.

این یکی، یک عکس بسیار منیمال شده است! اما چون نمونه ای از یک اثر ابسترکت است، من آن را بیشتر از آنچه که باید دوست دارم.

عکس مینیمالیسم

عکس مینیمالیسم NIKON D800E + 70-200mm f/4 @ 200mm, ISO 100, 1/1000, f/8.0

نتیجه گیری


حتی بعد از همه ی این ها، من در واقع  عکس های منیمال را دوست دارم. برای سوژه های خاص، این نوع عکاسی، حضور حس را بهتر از دیگر نوع عکاسی منتقل می کند. برای همین، من اگر موقعیت مناسبی برای عکاسی منیمال ببینم، از آن اجتناب نخواهم کرد.

منیمال، برای افرادی که تازه شروع به عکاسی کرده اند، بسیار مفید است، و می تواند حس تعمد را که ممکن است قبلا در آن نبوده باشد، به آن اضافه کند، و شما را عکاسی نشان دهد که به کامپوزیشن اهمیت می دهد. در این حال، من به بسیاری از عکسان تمرین کردن این سبک را توصیه می کنم، و از ان ها می خواهم در ابتدای کار تلاش کنند عکس های موفق مینیمال بگیرند. این سبک به شما کمک می کند تا برای گرفتن عکس های پیچیده تر آماده شوید.

به صورت همزمان، بیشتر عکس های زیبایی که تا به حال دیده ام، لایه های بسیاری دارند، که المان های جذابی را به آن اضافه کرده است. عکس های ساده با لایه رویی مانند موزیک ” تولدت مبارک”، معمولاً رایج تر و گیراتر هستند، اما احساسات را به صورت عمقی مانند سمفونی های زیبا، منتقل نمی کنند.

در کل، داشتن عکس های منیمال، خوب است، اما تنها تا زمانی که آن را زیاد از حد تکرار نکنید. اگر می خواهید اطلاعات زیادی را منتقل کنید، منیمال به شما کمک نخواهد کرد، اما اگر می خواهید یک پیغام ساده و واضح را به مخاطب ارائه دهید، گزینه مناسبی است.

امیدارم، نکات بیان شده در این مقاله به شما کمک کند تا دریابید که کی مینیمال برای شما مناسب است و کی مناسب نیست. اگر سوالی در این زمنیه دارید، راحت باشید و برای ما کامنت بگذارید!

عکس مینیمالیسم

عکس مینیمالیسم NIKON D800E + 105mm f/2.8 @ 105mm, ISO 1400, 1/800, f/2.8

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام