روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا و آماده سازی آن

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا و آماده سازی آن

هیچ فرمول جادویی برای آماده کردن محتوایی که به اشتراک گذاشته و دست به دست شود، وجود ندارد. اما اشتراک گذاری محتوا در هر رسانه متفاوت است.

حتی اگر چندین سایت مختلف، برای مدت زیادی مقاله شما را به اشتراک بگذارند، هیچ اثبات ۱۰۰ درصدی ای وجود ندارد، که محتوای مقاله شما دست به دست چرخیده و دیگران را برای به اشتراک گذاشتن آن ترغیب کند.

و دانستن این موضوع، از این جهت مفید است، که این استراتژی همیشه پاسخگو نخواهد بود و دیگران نمی توانند از آن سوءاستفاده کنند.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Carl Wiens

هرچند، پخش شدن یک محتوا در دنیای نت، تنها وابسته به آماده کردن آن و قرار دادن آن روی سایت نیست. برای موفقیت در این کار، شما باید محتوای خود را به گونه ای طراحی کنید، که مخاطبان را برای اشتراک گذاری محتوا در صفحات اجتماعی، ترغیب کند.

در این مقاله از زبان Adrienne Branson، ما درباره ی آنچه که افراد را به اشتراک گذاری محتوا مشتاق می کند، صحبت می کنیم، و اینکه چگونه یک محتوا را در توئیتر، فیسبوک، Pinterest یا LinkedIn ارائه دهیم، تا باعث به نتیجه رسیدن آن شود.

چرا کاربران مطالب را به اشتراک می گذارند؟

 دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود تا یک نفر تصمیم بگیرد، بخشی از محتوا را با دیگران به اشتراک بگذارد. معمولاً این مسإله، در اثر این تفکر  که ” سوزان ممکن است این مطلب را دوست داشته باشد، بهتر است برای او بفرستم.” رخ می دهد.  اما فاکتورهای بسیار دیگری وجود دارد، که ما را برای به اشتراک گذاری یک محتوا، ترغیب می کند.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Aled Lewis

 1. زمان

آیا می دانید، کل مدت زمانی که توئیت دیده می شود، ۱۶ دقیقه است؟ در حالی که مابقی شبکه های اجتماعی به سرعت توئیتر، درگیری با مخاطب را از دست نمی دهند، اما اصولی که بر آن ها حاکم است شبیه بهم می باشد.

اما استثنإهایی نیز وجود دارد، بهترین تصویر برای این مسإله، زمانی است که در اثر فوت یک فرد معروف، فوران احساسی در شبکه های اجتماعی رخ می دهد. مقالات جدید ادعا کرده اند که مرگ این افراد، هزاران و هزاران بار به اشتراک گذاشته می شود. مرگ شخصی که شما به صورت شخصی و یا حرفه ای او را تحسین می کردید، بر روی احساسات شما تأثیر می گذارد و پس از این نوع اتفاق ها، هر کسی می خواهد نظر خود را درباره ی این اتفاق بدهد. مرگ خواننده معروف Prince در ۲۴ ساعت حدود ۱۳ میلیون بار توئیت شد. افزایش فعالیت های اجتماعی بعد از مرگ مایکل جکسون، باعث از کار افتادن توئیتر شد.

این مثال ها نشان می دهد که چگونه، خبرهایی، مخصوصاً خبرهای شوکه کننده، در یک زمان خاص، باعث تأثیر گذاری بر شبکه های اجتماعی به خصوص توئیتر می شود.

 1. احساسات

احساسات یکی از قوی ترین مشوّق ها برای به اشتراک گذاری محتوا به صورت آن لاین است، اما هر احساسی باعث این اتفاق نمی شود. بیشتر این اشتراک گذاری بر اساس احساسات مثبت، مؤثر است. در آنالیزی که بر محتوای منتشر شده در سال ۲۰۱۵ صورت پذیرفت؛ Steve Rayson از سایت Buzzsumo، هفت احساس زیر را به عنوان قوی ترین احساسات در صفحات اجتماعی، شناسایی کرد:

 • جذاب
 • شگفت زده
 • دلگرم کننده
 • زیبا
 • الهام دهنده
 • هشدار دهنده
 • شوک کننده

همانطور که می بینید، فقط ۲ حس در میان احساسات بالا، مفهوم منفی دارد، و تمام این احساسات، باعث پاسخ قوی از بیننده می شود.

مطالعه ی اخیر انجام شده با Buzzsumo و  OkDork تا به آنجا پیش رفت، که آمار زیر از ۱۰ هزار مقاله به اشتراک گذاشته شده که هر کدام حسی خاص را انتقال می دهند، به دست آمد:

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

احساساتی که بیشتر در ذهن باقی بماند، احساس سرگرمی و خنده، که ترکیب آن ها با هم حدود یک سوم کل، و ترس، که کاملاً یک چهارم آن را در برگرفته است، می باشند.

 1. تأثیرات بصری

یکی از معمول ترین و محبوب ترین انواع محتوا برای به اشتراک گذاری، مقالات لیستی، همراه شده با عکس های زیاد، یا پست هایی حاوی عکس های خارق العاده، می باشند. ما این گونه پست ها را به دلایل احساسی که در بالا گفته شد، مانند شوخی، ترس، شگفت زدگی و زیبایی، به اشتراک می گذاریم. این احساسات ما را به سمت این گونه محتوا ها می کشاند.

دومین مقاله با بیشترین میزان اشتراک گذاری گواردیان در سال ۲۰۱۴، یکی از مقالات حاوی عکس های هوایی با کیفیت بالا ، است، که در زیر آمده:

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

نمونه زیر، حدود ۷۰۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است. ما نمونه هایی مانند زیر را برای اینکه ما را شگفت زده می کنند، می ترسانند، به ما الهام می بخشند، یا غیره، با دیگران به اشتراک می گذاریم.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Kelsey Heinrichs

 1. اجتماع

به عنوان انسان، ما طالب این هستیم که بخشی از یک دنیای بزرگ تر، باشیم. بازاریابان محتوا، این مسأله را مد نظر خود قرار داده، و مقالاتی را آماده می کنند، که حس اجتماعی بودن را منتقل می کنند.

این ایده، جدید نیست. من ایمیل هایی که از این روش استفاده می کردند، را به خاطر دارم. شما با جملاتی مانند ” شما می دانید زمانی که شما در نیویورک بودید …” را به خاطر می آورید. نمونه های جدید این نوع مقالات، به صورت لیستی و با عنوانی که شما را به دانستن بیشتر تشویق می کند، نوشته می شوند.

بسیاری از افراد، ایده ی عضوی از اجتماع بودن را، بسیار کلی مورد استفاده قرار می دهند. مقاله ی “۱۰ نوع دوستی عجیب که شما احتمالاً بخشی از آن بوده اید”، یکی از این نوع است که حدود ۴۱ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

بیشتر مردم می توانند خود را در بخشی از مطالب این مقاله ببینند، برای همین این مقاله به این تعداد به اشتراک گذاشته شده است. دلیل دیگر آن؛ جذاب و سرگرم کننده بودن آن به دلیل المان های بصری استفاده شده در آن است.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

پست های دیگر به گروه های کوچکتر شکسته می شوند،  اما نه زیاد کوچک، تا جمعی از افرادی که در این گروه قرار می گیرند، بتوانند در صورت علاقه آن را به اشتراک بگذارند. در اینجا نمونه ای از مقاله ای در BuzzFeed که حدود نیم میلیون بار به اشتراک گذاشته شده، آمده است، مقاله ی ، “۲۷ مشکلی که تنها درون گراها می توانند درک کنند.”

حتی می توانید این گروه را،  برای زیر مجموعه ای از افراد درون گرا، کوچکتر هم کنید. مقاله ی:” ۱۰ چیزی که تنها درون گراهای برون گرا آن ها را می فهمند” ،  ۲۳۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شد.

نکته اصلی برای موفقیت در این کار این است، که مقاله به هر کدام از این جوامع هدف، چه گسترده چه محدود، مربوط باشد، تا بتواند مابین فالوور ها به اشتراک گذاشته شود. کاربران، زمانی یک مقاله را به اشتراک می گذارند، که حس کنند،  “بله من به عنوان یک درون گرای برون گرا، کاملاً آن را درک می کنم! “، همچنین به ناخودآگاه حس کنند، عضوی از این گروهی هستند که شما برای آن مقاله تهیه کرده اید.

۵. ایده آل گرایی

در انتها، ما آنچه را که ورژن ایده آلی از ما را نشان می دهد، در صفحات اجتماعی به اشتراک می گذاریم.

تمام افرادی که فیسبوک خود را به پایین اسکرول کرده و حس می کنند از جمع دور افتاده اند، دقیقاً می دانند، که من چه می گویم. دیدن عکس های زیبا و عالی از عکس های عروسی،  عکس های کنار ساحل اینستاگرام، و یا دورهمی های شبانه، به شما این حس را منتقل می کند که همه زندگی ایده آلی دارند، غیر از شما. برای همین ما تمام تلاش خود را می کنیم، که فعالیت های خود را مانند آن ها ایده آل نشان دهیم، به همین دلیل عکس ها و محتواهایی را به اشتراک می گذاریم، که ما را باهوش، جالب و جذاب نشان دهند.

این اتفاق در شبکه های اجتماعی مختلف، خود را متفاوت نشان می دهد، اما برای تمام جهان یکسان است. یک تحقیق  از مابین ۲۵۰۰ کاربران صفحات اجتماعی نشان داد که ۶۸% محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط آن ها برای معرفی خودشان بوده است، و من شرط می بندم که این درصد بالاتر از این مقدار خواهد بود. در فیس بوک و اینستاگرام، ما عکس هایی از زندگی ایده آل و دورهمی های اجتماعی خود، می گذاریم. در Pinterest، ما آرزوها و الهامات خود رافهرست بندی می کنیم. در توئیتر و LinkedIn، ما خود را فردی حرفه ای و ماهر نشان می دهیم، و اخبار شرکت و یا حرفه ای، و حقایق  جذاب درباره ی آن، را با دیگران به اشتراک می گذاریم.

آماده کردن محتوا برای به اشتراک گذاری

بنا بر دلایل مختلفی که کاربران، مطلبی را به اشتراک می گذارند، راه های بسیاری برای آماده کردن یک محتوا مطابق با سلایق مردمی می باشد، که دیگران را برای به اشتراک گذاشتن آن ها ترغیب کند.

لازم نیست، محتوای خود را مناسب برای تمام شبکه های اجتماعی آماده کنید، در حقیقت این کار، غیر ممکن خواهد بود. علاوه بر آن، ما بین تمام شبکه های اجتماعی، احتمالاً شما با یکی یا دو مورد  از آنها راحت تر هستید، و مخاطب شما به آن ها بیشتر سر می زنند. رسانه ای را انتخاب کنید، که برای شما منفعات بیشتری داشته باشد. در ابتدا، مراحلی وجود دارد، تا محتوا را برای هر کدام از شبکه های اجتماعی آماده کنید. پس، من در اینجا روش هایی سریع و در مرحله بعد با جزئیات را برای رسانه مد نظر شما، بیان می کنم.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ،Justas Galaburda

به اشتراک گذاری محتوا

مراحلی وجود دارد، که با رعایت کردن آن ها می توانید محتوای خود را برای یک محتوایی که قابلیت به اشتراک گذاری بیشتری دارد، تبدیل کنید:

 1. دکمه به اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی را فراموش نکنید. اگر می خواهید دیگران، مطالب شما را به اشتراک بگذارند، باید به گونه ای از آن ها بخواهید که این کار را بکنند! دکمه های صفحات اجتماعی را در بالا و پایین آن ها اضافه کنید، و یا از دکمه هایی که در حین خواندن و بالا و پایین رفتن در صفحه همراه با صفحه جا به جا می شوند، استفاده کنید. فراموش نکنید، که این دکمه های به اشتراک گذاشتن صفحات اجتماعی، بر روی موبایل هم به خوبی نمایش داده شوند.
 2. از عنوانی استفاده کنید که ارزش محتوا را برای به اشتراک گذاری، در خود نشان دهد. اگر عنوان نتواند خواننده را ترغیب کند، کاربران آن را نمی خوانند. در حقیقت، ۸۰% کاربران هیچ وقت از عنوان جلوتر نمی روند. طبق یک مطالعه در این زمینه، در آزمایش عنوان های A/B ، آن ها ترافیکی حدود ۵۰۰% را دریافت کردند. عنوان ها، تأثیر بسیاری بر موفقیت محتوا دارند، بنابراین عنوان شما باید آن ها را از این سد بگذراند.
 3. با کال تو اکشن، کاربران را تا انتهای محتوا راهنمایی کنید. اصلاً، خواستن از کاربران را برای خواندن محتوا، دست کم نگیرید. در یک مطالعه بر روی حدود ۱۰ هزار توئیت، عبارت ” لطفاً به اشتراک بگذارید”، احتمال به اشتراک گذاری را در برابر وقتی که هیچ درخواستی نباشد، ۴ برابر می کند.
 4. از تگ متا گراف استفاده کنید، تا زمانی که صفحه شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، یک عکس دیفالت به آن اضافه شود. کدهای بخصوص برای بکار بردن این روش وجود داد. پست های فیس بوک نشان دادند، که محتوای همراه با عکس، دوبرابر بیشتر از مقالاتی که عکس ندارند، اشتراک گذاشته می شوند. اگر شما در سایت خود از وردپرس استفاده می کنید، می توان این کدها را به صورت دستی و یا با پلاگین به تم خود اضافه کنید.

آماده سازی محتوا برای اشتراک گذاری در فیس بوک

کاربران فیس بوک به دنبال چه هستند؟ فیس بوک یک شبکه اجتماعی بسیار شخصی است؛ ما از فیس بوک برای ارتباط داشتن با خانواده و دوستان خود، استفاده می کنیم. کاربران، به دنبال محتوایی هستند، که بتوانند خود را با آن به دیگران معرفی کنند. همچنین محلی است، که برای گذران زمان به آن مراجعه می شود. کاربران اینترنت آنلاین، ۲۰% وقت خود را به صورت متوسط در فیس بوک می گذارند، و ۲/۳ از کاربران فیس بوک، بعضی از  اخبار و اطلاعات را از طریق فیس بوک دریافت می کنند.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Catharsis

 1. با انتخاب صحیح عنوان، “شکاف کنجکاوی” خلق کنید. بنا بر گفته ی Joanna Wiebe از گروه Copy Hacker، شکاف کنجکاوی، فضای بین آنچه که شما می دانید و آنچه که می خواهید یا حتی نیاز دارید بدانید، است. آیا شما تا به الان عنوانی را خوانده اید، که سوالات بیشتری را برای شما مطرح کند؟ گروه Copy Hackers از این تکنیک برای افزایش میزان کلیک بر روی صفحاتشان تا حدود ۹۰۰% استفاده کرده اند.
 2. کاربران را به ایجاد تعامل دعوت کنید. ایجاد تعامل، یکی از راه های عملی برای دسترسی به یک جامعه وسیع تر، در فیس بوک می باشد. هر چقدر کاربران بیشتری با پست های شما در فیس بوک تعامل برقرار کنند، پست های شما تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. از عنوان و عکس مناسب استفاده کنید، که دیگران را برای کلیک و لایک کردن آن الهام ببخشد. و از توصیفاتی استفاده کنید که باعث شود دیگران را برای کامنت گذاشتن،  ترغیب کند. تمام این موارد، میزان تعامل را بالا می برد.
 3. Open Graph tag خود را چک کنید. شما می توانید از ابزار Debugger فیس بوک، برای تست کردن URLs خود استفاده کنید و مطمئن شوید که عکس، عنوان و توصیف صفحه ی شما،  به درستی انتخاب شده باشد.

آماده سازی برای اشتراک گذاری محتوا در Pinterest

 کاربران Pinterest چه انتظاری دارند؟ Pinterest، بیش از هر نوع دیگر از شبکه های اجتماعی، بر روی کیفیت عکس تکیه دارد. کاربران Pinterest عکس ها ( که عکس ها به منبع سایت برمی گردد) را  بر روی یک صفحه براساس علایق خود، جمع می کنند. بسیاری از کاربران آنچه که از طبیعت الهام می گیرند، یا آنچه که برای پروژه بعدی خود نیاز دارند، را ذخیره می کنند. و بسیاری از Pin ها، دیگر کاربران را نیز به ” الان پین کنید، بعداً بخوانید” دعوت می کند. محبوب ترین دسته ها در Pinterset غذا و نوشیدنی، تبادل نظر، دکوراسیون خانه، تعطیلات و مراسم ها هستند.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ،Rachel Ignotofsky

 1. تصاویر مناسب برای Pinterest را در محتوای خود قرار دهید. در Pinterest عکس های بلند، بیشتر بر روی صفحه نمایش قرار می گیرند تا عکس های عریض، پس اگر می خواهید محتوای شما برای اشتراک گذاری در Pinterest مناسب باشد، بهتر است حتماً یک عکس عمودب ، جذاب در آن باشد که کاربر بتواند آن را پین کند. براساس تحقیقات آماری انجام شده، بهترین اندازه در نسبت تصویر، ۲:۳ و ۴:۵   برای pinterest می باشد.
 2. به پین بالا برسید. اگر شما از متا تگ در وب سایت خود استفاده می کنید، آن را در pinterest بکار برید تا به پین بالا برسید. این بدین معنی است که اطلاعات بیشتری، مانند عنوان، توصیف محتوا و در مجموع اطلاعات نرمال که از وب سایت شما می آید، در پین شما ظاهر می شود. این باعث می شود که پین شما مدت طولانی تر و در فضای بیشتری در سایت Pinterest باقی می ماند. شما می توانید صفحه ی خود را برای مکتا تگ آن از طریق Pinterest Validator آزمایش کنید.
 3. با تصاویر شناور، مخاطب را برای به اشتراک گذاری در  Pinterest دعوت کنید. شما می توایند چند گزینه مختلف به صورت عکس های شناور از فیس بوک، توئیتر و Pinterest تهیه کنید. از پلاگین ها در وردپرس برای انجام این کار می توانید استفاده کنید.

آماده سازی برای اشتراک گذاری محتوا در توئیتر

کاربران توئیتر به دنبال چه هستند؟ کاربران توئیتر، معتادان خبرهای جدید، و اطلاعاتی که به ناگهانی پخش می شوند، هستند. فراتر از میلی که به محتواهای جدید دارند، آنها اطلاعات مفید و روشنگر، درباره حرفه ی خود را جستجو می کنند، تا با فالووران خود به اشتراک بگذارند. به خصوص آمار ها و نقل قول های به جا و سرفصل های بسیار مهم، برای آن ها ارزش بالایی دارد.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Alander Wong

 1. یک سری نقل قول ها به مقالات خود اضافه کنید. شما می توانید نکات اصلی مقالات و یا آمارهای شگفت انگیز را از بدنه اصلی مقاله جدا کرده و شرایطی برای آن فراهم کنید که بتوان این نقل قول را توئیت کرد. این روش به چند دلیل برای شما کاربردی خواهد بود. لینک های ” کلیک برای توئیت”، از دکمه های به اشتراک گذاری محتوا در صفحات اجتماعی، مسإله دارتر خواهند بود، چون آن ها به صورت لغوی، در جریان پست مداخله می کنند. این کار توئیت کردن را برای مخاطبان شما بسیار آسان کرده و باعث می شود که فالوورها، شما را باهوش و حرفه ای در کار خود، بدانند.
 2. محتوای خود را چندین بار به روش های متفاوت، توئیت کنید. قاب بندی متفاوت محتوا، باعث می شود که مخاطب های مختلفی نیز به محتوای شما دسترسی داشته باشند. به اشتراک گذاری در ساعت های مختلف روز، باعث می شود، کاربران متفاوتی که دفعات قبلی آن لاین نبوده اند، آن را ببینند.

آماده سازی محتوا برای اشتراک گذاری در Linked In

کاربران Linked In چه انتظاری از محتوای شما دارند؟ کاربران Linked In می خواهند، در رشته کاری خود موفق جلوه بنمایند. آن ها در Linked In  عضو می شوند، تا بتوانند به صورت شخصی و حرفه ای پیشرفت کنند، برای همین به دنبال محتوایی هستند، که آن ها را در حیطه کاری خود مانند یک رهبر و مدیر متفکر، نشان دهند. کاربران قوی در این سایت، از گروه ها استفاده می کنند تا بتوانند با همکاران خود در این زمینه گفتگو داشته باشند.

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا

روانشناسی در به اشتراک گذاری محتوا ، Finlay Hogg

 1. اظهارات قدرتمند و مستندی، در مقالات خود داشته باشید. حتی اگر شما از کال تو اکشن ها در مقالات خود استفاده نمی کنید، برجسته کردن نکات مهم مقالات می تواند، کار کاربران را برای به اشتراک گذاری این بخش از مقالات در صفحه ی خود و یا در گروه هایی که در آن عضو هستند، آسان تر کند.
 2. پست های قدیم خود را به صورت اسلاید در SlideShare ارائه دهید. اینکه بهترین محتواهای خود را به فرمت اسلایدی در آورید، و نکات مهم  در مقالات خود را با تصاویر همراه کنید، این کار را با ابزار های طراحی Canva ارائه دهید. سپس اسلایدرهای خود را با پست اصلی ترکیب کنید، و پست درون سایت SlideShare را به مقاله درون سایت خود لینک کنید. Linked In مالک SlideShare است و مطالبی که در آن قرار داده می شود، به فید Linked In به صورت مستقیم متصل می شود، و کاربران را بیشتر درگیر می کند.

جمع بندی

دلایل بسیاری در انتخاب محتوای مناسب برای به اشتراک گذاری محتوا ، وجود دارد. ما محتوایی را که از لحاظ احساسی، و بصری قوی هستند و در برحه زمانی مناسبی مطرح شده باشند، و باعث شود تا شما را به جهان اطراف متصل کرده و موفق جلوه دهد، به اشتراک می گذاریم.

حال به شما بر می گردیم، بهترین محتوای مورد نظر شما برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، کدام است؟ نکات و ترفند های شما برای تهیه محتوا کدام است؟ آن را برای ما کامنت کنید.

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام