چگونه از عکس برای بالا بردن ترافیک سایت استفاده کنیم؟

چگونه از عکس برای بالا بردن ترافیک سایت استفاده کنیم؟

آیا شما به دنبال محتوایی هستید که قابلیت به اشتراک گذاشتن داشته باشد، ترافیک سایت را بالا برده و مخاطبان بیشتری را برای شما فراهم سازد؟

حتماً می خواهید. اما اگر شما (مانند ما) زمان کافی ندارید، باید محتوایی را آماده کنید که تأثیر زیادی بر مخاطب بگذارد. آخرین نتایج بدست آمده نشان داده است که عکس ها، اسلحه ی مخفی و راز اصلی موفقیت در بازاریابی محتوا است.

در این مقاله از زبان Steve Reyson، ما می خواهیم درباره ی محتوای دارای عکس، و اینکه چرا موثر هستند، و اینکه چگونه می توان این چنین محتوایی را آماده کرد، صحبت کنیم. ما می دانیم که هرچقدر یک پست به اشتراک گذاشته شود، امکان بالا رفتن ترافیک سایت، بیشتر خواهد شد.

آنچه که آنالیز ۱۰۰ میلیون پست فیس بوک درباره ی قدرت عکس نشان داده است.

آیا عکس ها واقعاً بر مخاطب تاثیر می گذارد، و باعث به اشتراک گذاشتن آن می شود؟ حتماً در دوران مدرسه و دانشگاه شنیده اید که هر عکس، به اندازه ی هزار کلمه ارزش دارد. اما بعد از دوران درس، و با بزرگ شدن، ما همیشه به دنبال این هستیم که قبل از هر هزینه ای برای مسائل مختلف، مدرکی درباره ی مفید بودن آن بدست آوریم.

برای همین ما در این مقاله، به ۱۰۰ میلیون پست فیسبوکی در سه ماه گذشته، نگاه کردیم. یافتیم که پست های بدون عکس، به صورت متوسط ۱۶۴ تعامل (اشتراک، لایک و کامنت) داشته اند، در حالی آن هایی که با عکس همراه هستند، ۳۷۲ تعامل داشته اند. پس معلم های شما درست می گفتند، عکس ها مؤثر هستند.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

در واقع انسان ها به نشان های بصری، بیشتر واکنش نشان می دهند. چه چیزی بیشترین اثر را بر شما گذاشت، اعداد و ارقامی که در بالا گفتیم، و یا عکس نمودار؟

استفاده از عکس های متعدد (لیست عکس) در یک پست

پس به این نتیجه رسیدیم که انسان ها عکس ها را دوست دارند. اما این لیست عکس چیست؟ در یک بیان ساده، لیست عکس ها، یک سری عکس انتخاب شده هستند که ترکیب آنهادر یک پست، ارزش آن را بالا می برد. اما توجه کنید که  درست است عکس ها را دوست داریم،  اما بصورت مساوی، متن و روایت نیز برای ما اهمیت دارد. ترکیبی از چندین عکس در یک متن،  اهدافی مانند زیر دارند:

 • داستان سرایی: ما ساخته شده ایم که داستان بگوییم و به خاطر بسپاریم. استفاده از لیستی از عکس ها،  این دو انگیزه طبیعی را در یک فرمت ترکیب کنید. با بکاربردن یک سری از عکس ها در یک محتوا،  می توانید روایت سازی کنید. من می توانم با پست کردن یک سری عکس از لباس ها و موهایم در این ۳۰ سال گذشته،  داستانی درباره ی مد را برای شما نقل کنم.
 • قیاس ایجاد کنید. این سری عکس ها می تواند بین عکس های مرتبط به آسانی قیاس برقرار کند. مثلاً با ایجاد عکس های قبل و بعد و یا یک سری از عکس ها از مرور زمان.
 • برای راهنمایی یک عمل. این سری عکس ها در کنار هم می توانند برای دنبال کردن یک پروسه یا تکمیل کردن یک کار، مورد استفاده قرار گیرند. این کار می تواند برای موضوعاتی از پختن کیک تا ویژگی جدید گوگل آنالیز، مورد استفاده قرار گیرد.
 • جمع آوری ایده ها. یکی از فواید استفاده از لیست عکس ها (که بسیار مورد علاقه ی من است)، این است که به من برای بررسی ایده ها به سرعت، و الهام گرفتن از آنها کمک می کند.  موارد کاربرد آن می تواند، ۱۰ عکس از صفحات اصلی سایت ها یا ایده هایی برای طراحی باغ باشد.

آیا استفاده از مجموعه ای از عکس ها، تأثیری بر مخاطب خواهند داشت؟

آیا استفاده از آن ها فایده خواهد داشت؟ در حال حاضر، محتوای دارای عکس در سایت های Buzzfees و Playbuzz حدود ۱ میلیون بار به اشتراک گذاشته می شوند. این محتواها دائماً به خوبی به دیگر محتواها در سایت  مرتبط هستند، که کاملاً براساس خواسته ی ناشران آن می باشد. دو سری از ۶ مقاله ی مهم روزنامه ی Guardian گواردین، از مقالاتی بود که مجموعه ای از عکس ها را در خود جای داده بودند.

یکی از مقالاتی که بیشترین تعداد به اشتراک گذاشتن را داشته است، مقاله ای همراه با مجموع عکس ها، در BuzzFeed بوده که بالاتر از ۲.۵  میلیون بار به اشتراک گذاشته شده است. این مقاله بدلیل حضور این چندین عکس، در کل جهان و در بسیاری از کشورها در زمین، پخش شد. این مقاله،  عکس هایی از یک ستاره دنباله دار را در بالای  لس آنجلس را به نمایش می گذاشت.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت،  Matt Wang

هرچند که BuzzFeed یکی از مشهورترین سایت ها در استفاده از مقالات با مجموع عکس ها می باشد، با این حال ناشران دیگر هم نیز شروع به استفاده از این روش کرده اند، و این مسأله در حال پخش شدن هرچه بیشتر در دنیا است. گواردیان نیز، در بیشتر مواقع از این نوع مقالات استفاده می کند، مقالاتی با عکس هایی مانند آنچه که در بالا آورده است، این عکس ۳۰۰۰۰۰ بار به اشتراک گذاشته شده است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت، Zak Noyle and Daniel Dancer

سایت مجله نیویورک تایمز نیز، از مقاله و عکس های مشابهی استفاده کرده است که مابین عکس های سال، بسیار محبوب بوده اند.

در زیر، تعدادی از مقالاتی که همراه با یک سری عکس بوده اند آورده شده است که بیش از ۲۵۰ هزار بار در صفحات اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

شاید محتوای  شما هیچ وقت به میلیون بار اشتراک گذاری نرسد، اما مشاهدات نشان داده است، محتوایی که به خوبی همراه با عکس ها طراحی شده است، از انواع دیگر محتواها، نتیجه بازدید بیشتری خواهند داشت.

بهترین نوع محتوا برای بالا بردن ترافیک سایت : ترکیبی از عکس و متون مدیریت شده

یکی از دلایلی که استفاده از یک سری عکس در کنارهم موفق خواهد بود، ترکیب قدرتمند چندین عکس با دقت و به صورت صحیح در یک محتوا است. ترکیب عکس و محتوا، دو عامل اصلی را در کنار هم قرار می دهد.

بگذارید به صورت خلاصه به آن بپردازیم.

قدرت عکس ها

تحقیقات بسیاری بر روی تأثیر قدرتمند عکس صورت گرفته است که بخشی از آن بررسی ۱۰۰ میلیون مقاله در فیس بوک می باشد. تحقیقاتی که توسط Socialbaker انجام شده، نشان داده که ۹۳% از پست هایی که مخاطبان را در فیس بوک با خود درگیر می کنند، حاوی عکس هستند، این میزان را با استتوس ها، لینک ها و ویدئوهایی که در فیس بوک قرار می گیرند، مقایسه کنید. در اینستاگرم، بعضی از عکس ها در یک هفته حتی به ۵۰۰ هزار لایک می رسند. مردم دوست دارند که عکس ها را به اشتراک بگذارند. پس اگر می خواهید محتوای سایت شما به اشتراک گذاشته شود و ترافیک سایت خود را بالا ببرید، آن ها را با عکس همراه کنید.

قدرت تاثیر مدیریت محتوا در کنار عکس ها

یک محتوای مدیریت شده، می تواند تأثیر زیادی در بالا بردن ترافیک شما داشته باشد، اما توجه کنید که محتواهای بسیاری در اینترنت وجود دارد. چه تعداد از ۲۵۰ میلیون عکسی که دیروز در نت قرار گرفته است را شما دیده اید؟ انتخاب محتوای مرتبط با عکس ها می تواند به هر دوی آن ها اعتبار و ارزش بخشد.

انتخاب محتوا معمولاً توسط افرادی که در این کار حرفه ای هستند و یا با محتوا، آشنایی دارند، صورت می پذیرد. آن ها محتوا را پیدا کرده، مدیریت می کنند و برای موضوع مورد نظر آماده می کنند. این کار باعث می شود که زمان کاربر برای اینکه خود تحقیق کند و محتوای مربوطه را پیدا کرده و اعتبار آن را بسنجد، هدر نرود. مدیران خوب محتوا، حتی می توانند داستانی را مربوط به موضوع، و یا حتی نقطه نظر خود را به آن اضافه کنند. مدیریت محتوا، از آنجا که دور بر انسان ها پر شده است از انواع مختلف محتواها و نوشته ها، در دنیای شلوغ ما بسیار مرسوم است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

Pinterest  توانسته است در انتخاب محتوا به خوبی عمل کند. حتی شما می توانید برای مجموعه ای از عکس های مربوط به یک موضوع در آن جستجو کنید. برای مثال، من به دنبال الهام گرفتن برای طراحی باغ خود بودم که با جستجوی کلمه ی باغ توانستم، مجموعه ای از عکس های بالا را پیدا کنم.

قدرت استفاده از محتوای لیستی

نوشتن یک پست لیستی خوب، از یک نویسنده ناکارآمد برنمی آید. در حالیکه، نقدهای بسیاری به پست ها و محتواهای لیستی ( ۷ مرحله برای عکاسی خیابانی، ۵ روش انتخاب عکس و غیره)،  یک محتوا با لیست خوب، به تحقیق زیاد و صرف زمان مناسب نیاز دارد. در بسیاری از موارد، یک محتوای لیستی بسیار به محتوای کامل شبیه است، اما به شرط اینکه بتوان آن را به صورت لیست درآورد. برای خلق یک پست لیستی، مانند ۷ مرحله برای طراحی صفحه اصلی، نویسنده یک نوشته را به ۷ مرحله تقسیم می کند.

این محتواهای لیستی، به خواننده می گوید که چه چیزی باید انتظار داشته باشد. مثلاً من ترجیح می دهم که مقاله ی ۵ راه برای بهبود عنوان ایمیل را بخوانم تا ۲۸ دلیل برای استفاده از ایمیل بازاریابی و یا حتی مقاله ای ۵۰۰۰ کلمه ای در یکی از این موضوعات، بخوانم. در نوع مقالات لیستی،  نویسنده در مورد مقاله تحقیق کرده و آن را به یک سری از نکات تقسیم می کند. و عنوان آن به شما کمک می کند تا بدانید که یک سری اطلاعات مشخص را به جای یک مقاله طولانی خواهید خواند. همین بخش بخش بودن محتوا، برای افردای که زمان کمتری دارند، بسیار جذاب خواهد بود.

چرا باید عکس ها را یه مقالات و محتوای لیستی اضافه کنیم؟

همانطور که گفتیم،  از آنجا که مغز انسان، عکس ها را سریع تر از متن پردازش می کند، اضافه کردن عکس ها به متون می تواند به موفق بودن آن بسیار کمک کند. خوانندگان، محتوایی که همراه با عکس است را بیشتر از یک پاراگراف از متن، جذب و درک خواهند کرد. حال در محتوای لیستی که با عکس ها همراه شده اند، مخاطب می تواند، علاوه بر خواندن عنوان هر بخش، خیلی سریع عکس های درون لیست را مرور کند و از محتوا آگاه شود. همچنین، مخاطب، محتوا و اطلاعات را با عکس تا زمانی که یک فیلم می بیند و یا یک فایل صوتی را گوش می دهد، خیلی سریعتر دریافت می کند . عکس ها از لحاظ احساسی و به صورت موثر با کاربر درگیر می شود.

پس شما با یک سری از عکس ها در یک محتوای لیستی چه باید بکنید؟

 • داستان سرایی کنید.
 • گذر زمان را به نمایش گذارید.
 • قیاس را نشان دهید.
 • موضوعی را شرح دهید.
 • یک پروسه را به نمایش بگذارید.

با عکس ها داستان سرایی کنید.

از این سری عکس ها می توانید برای خلق داستان و بیان آن استفاده کنید. مقاله ای درباره ی چگونگی واکنش به عروسی ای که بهم می خورد؟ می تواند با عکس با مخاطب درگیر شود،  همانطور که Shelby Swink این کار را، با دور انداختن لباس، و مراحلی برای برگشتن به حس اعتماد به نفس، انجام داد، عکس ها و مطلب او حدود ۲۳۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شد.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ،  Elizabeth Hoard Photography

خلق یک رابطه ی احساسی

این روش با بیان داستان تا حدودی فرق دارد. یک سری از عکس ها می تواند تاثیر روانی بسیاری بر روی مخاطب بگذارد، حتی اگر داستانی را بیان نکند. این پست درباره ی آخرین جملات گفته شده، یک نمونه بسیار خوبی است که با مخاطب درگیر شده و حتی از اینکه باعث ناراحتی شما می شود، عذرخواهی نمی کند.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ، Andrea Garcia-Vargas

این پست حدود ۲۶۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

گذر زمان را نشان دهید.

این گزینه، خلاصه ترین نوع از داستان سرایی است: قبل و بعد. عکس ها به شما اجازه می دهد که یک قیاس بصری را ایجاد کنید. معمولاً این عکس ها در کنار همدیگر قرار می گیرند.

مثال زیر از یک سری عکس برای نشان دادن تغییر آب و هوا، استفاده کرده است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ، Photos NPR

قیاس عکس ها می تواند انواع مختلف و خلاقانه ای داشته باشد. برای مثال، مجله های Huffington و Guardian دو نوع مختلف را برای نشان دادن گذشته و حال استفاده می کنند.

مقاله ی Huffington از عکس های ترکیبی استفاده کرده است. این مجله دو عکس را باهم به صورت لایه ای در یک عکس جذاب آورده است. این پست، حدود ۶۰۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ، Photos Reuters

اما Guardian در یک نوع دیگر با قرار دادن یک حالت کشویی برای مخاطب که بتواند بین دو عکس جابجا شود، عکس های مقایسه ای خود را به کار برده است. این پست حدود ۳۳۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ،  Galerie Bilderwelt/Getty and Peter Macdiarmid/Getty

پست های مقایسه ای حتماً لازم نیست مربوط به زمان باشند. پست هایی درباره ی یک المان مشترک در اطراف جهان نیز می توانند جز این نوع عکس ها باشند. مثال زیر، پستی درباره ی مقایسه ی غذای مدارس در کشورهای مختلف جهان است. در آن، از عکس های بسیار قدرتمندی که نهار مدارس را در کشور های مختلف در کنار هم نشان داده، استفاده شده است.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ، Photos Sweetgreen

به صف کردن ایده ها

پست هایی با این مضمون، به شما گزینه ها و موقعیت های ممکن را نشان می دهند. آنها مانند یک تابلوی مرور ایده های بصری برای شما عمل می کند. عکس های زیر از باغ های فرانسوی، ایده های زیادی را به مخاطب برای طراحی باغ می دهند و الهام بخش هستند.

بسیاری از بخش های Pinterest به همین صورت کار می کنند. اگر مخاطب دنبال طراحی یک آشپزخانه کوچک باشد، Pinterest می تواند به او ایده های بصری بسیاری را بدهد که ما بین آن ها جستجو کند. آنها که دوست ندارد را حذف کرده و بر روی ایده هایی که فکر می کند برای آشپزخانه او مناسب است، تمرکز می کند.

نمونه زیر، مقاله ای است که ۷ روش ایجاد نظم در آشپزخانه را نشان می دهد.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ،  glideware.com and media-cache-ec0.pinimg.com

این عکس ها، به شما برای بررسی ایده های مختلف در این زمینه کمک می کند، مانند مقاله ای برای ۷ راه منظم کردن میز کار. این گونه مقالات به شما برای جستجو کردن مابین ایده ها نیز کمک رسان است.

انتخاب های الهام بخش عکس

انسان ها، گزینش مناسب عکس ها را تقدیر می کنند. عکس های زیر می توانند ضربان قلب شما را بالا ببرند.

تاثیر عکس بر ترافیک سایت

تاثیر عکس بر ترافیک سایت ، Kirill Oreshkin, Richard0428, and Desre Tate

چگونه عکس ها را برای مقالات خود آماده کنید؟

چگونه فایده ی عکس ها را نشان دهیم؟ چگونه عکس هایی مربوط به موضوع خاص خود را پیدا کنید؟ برای آغاز کار خود، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • چه نوع عکس هایی، بهترین کاربرد را برای صنعت و یا موضوع مشخص شما دارد؟به دنبال مثال هایی در Google Image یا Pinterest باشید
 • از چه عکس هایی می توان برای داستان سرایی استفاده کرد؟ برای مثال، برای نشان دادن گسترده شدن یک شرکت، مجموعه ای از عکس های کارمندان و یا دفترکار می تواند به شما کمک کند.
 • چه نوع داستانی به محیط کاری شما کمک می کند؟ ممکن است یک پروژه موفق یا مطالعات در حال انجام، نوعی از سری عکس ها را برای شما آماده کنند.
 • چه نوع قیاسی را می توانید بین عکس ها ایجاد کنید؟ برای مثال، چگونه یک محصول در طول زمان تغییر کرده است، یک سری عکس های گوشی برای نشان دادن آنچه که برای گوشی ها در ۲۰ سال اخیر رخ داده است، مناسب است.چه نوع عکس های قبل و بعدی برای شما فایده خواهند داشت؟
 • چگونه می توان با مجموعی از عکس ها، یک موضوع و یا اتفاق را توضیح داد؟ بیان نکات و پروسه ها، می توانند با عکس همراه شده تا یک موضوع را پوشش دهند.
 • آیا پست های ” چگونه” همراه با عکس، برای موضوع کاری شما مناسب هستند؟ از گروه پشتیبانی خود درباره ی سوالات ومشکلاتی که مشتریان شما ممکن است با آن روبرو شوند، بپرسید. آیا می توانید با یک مقاله ی ” چگونه” به آن ها کمک کنید.
 • آیا شما می توانید زوایا و منظرهای مختلفی را با یک سری عکس، نشان دهید.
 • چگونه می توانید مخاطب را هیجان زده و سوپرایز کنید؟
 • چه عکس هایی باعث خوشحالی و چه عکس هایی باعث ناراحتی و ترس آن ها می شود؟

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام