۸ نمونه از چگونگی انتخاب عکس مناسب برای طراحی

۸ نمونه از چگونگی انتخاب عکس مناسب برای طراحی

انتخاب عکس مناسب در طراحی سایت و یا تبلیغات برای جلب توجه مخاطب و بالا بردن میزان فروش، اهیمت فراوانی دارد. ۴۶%از بازاریابان و جامعه ی خرید و فروش در بازار، گزارش داده اند که  انتخاب عکس ها برای استراتژی بازاریابی و قصه گویی آنها بسیار حیاتی و ضروری است، مطمئناً می دانید که این عکس ها باید در بالاترین کیفیت ممکن باشند.

اما بزرگترین مشکل اینجاست که، بیشتر عکس های تجاری و تبلیغاتی که در اینترنت وجود دارند، مفهوم های کلی و گسترده ای را در مقابل یک پیغام مشخص، منتقل می کنند. بدین معنی که آنها را می توان برای موضوعات مختلف بکار برد… اما در کل، آن ها ظاهری کاملاً عمومی دارند و نمی توان آن ها را مختص یک موضوع خاص دانست.

به تمام عکس هایی که یک مسئول پذیرش در آن لبخند می زند و یا یک مدیر در کت و شلوار به دوربین نگاه می کند، فکر کنید. این عکس ها ممکن است باعث جلب توجه شوند ولی معمولاً نتیجه ای را برای شما نخواهند داشت، چون با استفاده از این عکس ها شما نمی توانید، مشتریان و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

ما به شما برای به دست آوردن عکس های خاص و تک کمک می کنیم، کلیک کنید.

به عنوان یک بازاریاب، بهترین راه حل این است که از عکس هایی استفاده کنید که به خواست مخاطبان شما بیشتر نزدیک باشد. که ما معمولاً آن را به نام عکس واقعی می شناسیم: عکس های منحصربفرد، لحظاتی دلپذیر، و چشم اندازهایی خارق العاده را در خود به نمایش می گذارند. عکس هایی با مضمون هایی مشخص تر، از آنجا که دنیای واقعی را نشان می دهد و نه فانتزی، باعث گسترده شدن دامنه مخاطبان شما با قدرت بیشتری می شود.

برای درک آنچه ما گفتیم، ما مجموعه ای از عکس هایی با مضمون های عمومی و فانتزی را در کنار همتای واقعی آن ها قرار داده ایم. عکس ها، خود واقعیت ها را بروز خواهند داد و ثابت می کنند، اما می خواهیم شما خود متوجه تفاوت بین آن ها شوید…

۸ نمونه مثال از انتخاب عکس های مناسب برای رشته کاری شما

  • کسب و کار

وقتی صحبت از انتخاب عکس برای حوزه بیزنس می شود، با کلیشه های فراوانی روبرو خواهید شد. به جای آنکه از عکس های فانتزی و عمومی ای مانند عکس زنی که یک علامت ” OPEN ”  را در دست دارد، عمیق تر فکر کرده و عکسی با اعتبار بیشتر، که داستانی را روایت می کند، استفاده کنید.

اگر دقت کنید، می بینید که پیشنهاد ما با وجوه شخصی بیشتری از کسب و کار درگیر می شود، چون دو فرد را نشان می دهد که باهم سر یک پروژه کار می کنند. شما احساس را درون صورت زن می بینید، همانطور که او از دست هایش برای توضیح دادن به همکار خود، برای تبادل اطلاعات، استفاده می کند.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، Sebastian Kopp

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس

  • تکنولوژی

تکنولوژی یکی از سخت ترین موضوعات برای به تصویر کشیدن است، چون بسیاری از موضوعات آن مانند ” ارتباطات” کاملاً انتزاعی است. بسیاری از عکس های قدیمی با قرار دادن فردی در کنار یک تکنولوژی جدید، تلاش می کردن تا مفهوم ارتباط را منتقل کنند، اما نتیجه آن بیشتر شلوغ و ساختگی می شد. یا حتی بدتر، آن های یک سری لایه های دیجیتالی عجیب را نیز مانند  عکس زیر به آن اضافه می کردند.

اما پینشهاد ما از فرهنگ رسانه اجتماعی معاصر الهام گرفته است، و این باعث شده که عکس بیشتر ماندگار و قابل درک باشد. این عکس همچنین دارای ویژگی های: فوکوس نرم، نورپردازی طبیعی است، که به خوبی نشان می دهد که یک فرد چگونه با تکنولوژی تعامل برقرار می کند.

 از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ،Moritz Otto

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، ۱۲۳rf.com

  • سفر

بیاید صادق باشیم : آخرین باری که ما دلمان خواسته است، از مسافرت با یک چمدان پر از شن و ماسه به خانه بازگردیم، کی بوده است؟ در بیشتر مواقع، عکس های سفر پیش پا افتاده و ساده هستند، آنها هیجان و حس شگفتی ای که با دیدن مناطق جدید و کشف جاهای نو به انسان دست می دهند، را ندارند.

این روزها، با نشان دادن تجربه ی واقعی مسافرت به مشتریان، توجه آن ها بیشتر جلب خواهد شد، درست مانند نمونه ای که ما در زیر توصیه کرده ایم.  یک منظره ای از خارج پنجره ی هواپیما را نشان می دهد، که حس هیجان پا نهادن در یک سفر را ثبت کرده است، حسی که بسیاری از مردم می توانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ،  Dina Alfasi

 نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، ۱۲۳rf.com

  • شادی

مطابق یکی از مطالعات انجام شده، عکس صورت های خندان، می تواند حس مثبتی را به مخاطب منتل کند. اما مشکل اینجاست که،  عکس از شادی مردم و افرادی که لبخند بر لب دارند، از قدیم الایام رایج بوده است، برای همین به کلیشه رفته است.

درحالی که عکس جمعی از مردم، در کنار هم، با لباس های رنگی و خنده بر لب، حس اجبار را در این شادی به مخاطب منتقل می کند، نمونه ی پیشنهادی ما بیشتر واقعی به نظر می رسد. چون علاوه بر انتشار حس مثبت موجود در عکس  المان در حال حرکتی را نیز در خود جای داده است. این عکس مانند عکسی است که در یک لحظه ی خالص از شادی و دورهمی گرفته شده است.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس

نه از این نوع : 

انتخاب عکس انتخاب عکس

  • دفتر کار

نشان دادن یک دفتر کار، با قرار دادن یک سری ابزار، می تواند ظاهری ساختگی به آن بدهد. در این نوع، بهتر است که شرایط کاری را نشان دهید.

در این حالت، عکسی که ما پینشهاد کرده ایم، یک فضای خلاقانه از یک فریلنسر را نشان می دهد کهبا رنگ های دلپذیری همراه شده است، تا آرامش و تمرکز محل کار را برجسته نشان دهد.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، dersash 

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس

  • تلفن

بیشتر عکس ها درباره ی تلفن ها، مردمی را نشان می دهند که آن ها را در دست گرفته ، و دستگاه خود را به گونه ای به نمایش گذاشته اند که در زندگی واقعی کسی این کار را نمی کند. مانند نمونه ای در پایین، که دختر جوان گوشی خود را با یک صفحه نمایش خالی به سمت دوربین گرفته است.

حالا، نمونه ی پینشهادی را ببینید، که چگونه بدون انتقال حس اجبار و چیپ بودن تصویر، تلفن را نشان داده است. فرد درون عکس، تلفن را به صورت طبیعی استفاده می کند، که تشخیص آن نیز بسیار آسان است، از این ها گذشته چه کسی دوست ندارد تا از حیوان خانگی اش عکس بگیرد؟

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، Markus Spiering

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، Pexels

  • بهره وری

عملکردی پربار داشتن، به معنی انجام دادن چند کار همزمان نیست. بلکه به معنی متمرکز بودن و داشتن یک حس مشخص و واضح از آنچه که مهم است، می باشد.

در حالی که عکس فانتزی زیر بیشتر عجیب به نظر می رسد تا واقعی، پیشنهاد ما زنی را نشان می دهد که مشغول کار خود است و بر آنچه که انجام می دهد، با توجه به هدفونی که بر گوش گذاشته است، تمرکز دارد. این عکس همچنین از نور طبیعی و نرمی استفاده کرده تا نشان دهد که این فعالیت بسیار مرسوم است.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، jedrzej

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، ۱۲۳rf.com

  • رهبری

رهبری، کاملاً، درباره ی برپا کردن اعتماد و ایجاد اعتبار است. اما متأسفانه در بیشتر عکس ها این موضوع، نادیده گرفته می شود.

عکس زیر از یک ایده ی مصنوعی و مرسومی برای نشان دادن رهبری استفاده کرده است. درحالی که در مقابل آن عکس بالایی که ما آن را انتخاب کرده ایم؛ ایده ی رهبری را بهتر نشان داده و وجه اشتیاق به رهبری را به خوبی بروز داده است.

از این نوع استفاده کنید :

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، Kirk Tang

نه از این نوع : 

انتخاب عکس

انتخاب عکس ، ۱۲۳rf.com

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسختماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
لطفا گزینه زیر را تیک بزنید تا صحت اطلاعات تایید شود.

نشانی دفتر:

اصفهان – چهارباغ بالا ، ایستگاه متروی شریعتی ، بن بست 25 ، ساختمان سینا ، طبقه همکف ، واحد A

شماره تماس دفتر:

۰۲۱-۴۷۶۲۴۸ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد

telegram
Support_AxMarketپشتیبانی تلگرام