۷ نوع جزئیات در عکس عروسی که حتمأ باید به آن پرداخته شود

۷ نوع جزئیات در عکس عروسی که حتمأ باید به آن پرداخته شود

دو نوع عکس از عکس عروسی که هر بیننده را به خود جذب می کند، عکس هایی ست که از احساسات واقعی و از جزئیات مراسم عروسی گرفته شده است. در ادامه در مقاله ای از زبان کارن شوفلر، عکاس عروسی در آمریکا، می خوانیم که مهم ترین جزئیات عروسی را با نشان دادن مثال هایی برای گرفتن عکس عروسی معرفی می کند.

مقدمه:

همان طور عکس گرفتن از عروس و داماد در روز استثنایی شان یکی از دغدغه های من است، عکس از جزئیات مراسم و احساسات افراد نیز برایم اهمیت فراوانی دارد زیرا این عکس ها برای به خاطر سپردن عشق و شادی ای که در آن روز موج می زد و تمام تلاش ها و زمانی که زوج صرف کردند تا مراسمی عالی داشته باشند، ضروری هستند. 

زمانی که من تصمیم به عکس گرفتن از جزئیات مراسم می کنم، آنچه که مربوط به عروس و ساقدوش هایش است را در در اولویت قرار می دهد. قبل از شروع مراسم در زمانی که عروس در حال آماده شدن است، می توان از این جزئیات عکس گرفت.

۱- حلقه ها در عکس عروسی اهمیت دارد

برای عکس گرفتن از حلقه ها، من تلاش می کنم آیتم دیگری از روز عروسی را هم استفاده کنم تا به آن رنگ، عمق یا پس زمینه ای جذاب اضافه کند. ولی ترجیح می دهم که زیاد از حلقه ها منحرف نشود، تنها سعی می کنم المانی را به عکس اضافه کنم که آن را شبیه به تمام عکس های عروسی متعلق به آن روز بکند.

عکس عروسی

عکس عروسی

در هنگام عکاسی حلقه ها، من معمولا از لنز ماکرو Canoon 100L استفاده می کنم. از دیافراگم f/8 برای عکاسی شروع می کنم و با تنظیمات بازی می کنم تا زمانی که به فوکوس مد نظر خودم برسم. ترجیح می دهم بیشتر الماس ها و جواهرات حلقه ها در فوکوس قرار بگیرد و پس زمینه بصورت تار نشان داده شود.

عکس عروسی

عکس عروسی

۲- جواهرات یا المان های احساسی مربوط به عروسی

بعضی از عروس ها جواهرات خاصی یا المان های خاصی را از مادر خود قرض و یا هدیه می گیرند. این المان ها به دلیل خاصی برای آنها اهمیت دارد و باید از آنها عکس گرفت. و اگر زمان اجازه دهد، از این المان ها بر تن عروس و یا زمانی که آنها را در دستانش نگه داشته است، عکس میگیرم.

عکس عروسی

عکس عروسی

اگر مثلا این وسیله  گردنبند باشد، عکس را زمانی که مادر عروس و یا ساقدوش آن را به گردن عروس می اندازند، می گیرم. بودن این المان ها در عکس های روز عروسی می تواند این جواهرات و احساسات ناشی از آن  را برای سالها ماندگار کند. در این نوع، من از عروس می خواهم که در هنگام عکاسی چند دقیقه ای را به شخصی که این آیتم را به او هدیه کرده است فکر کند.

۳- دسته گل و گل ها

گل ها اگر طبیعی باشد، همیشه تازه باقی نمی مانند. هر چند بعضی از عروس آنها را خشک میکنند و نگه می دارند، اما آنها دیگر شبیه اول شان نخواهند بود. بیشتر عروس ها زمان و هزینه زیادی را جهت انتخاب یک دسته گل زیبا صرف می کنند پس عکس گرفتن از دسته گل باید همیشه در اولویت لیست عکس های شما باشد.

عکس عروسی

عکس عروسی

به جای گرفتن عکس از گل ها به تنهایی، هر چند که این کار را من گاهی انجام می دهم، بهتر است اجازه بدهید عروس و ساقدوش ها آنها را نگه دارند. به این طریق شما می توانید احساسات را به عکس تان اضافه کنید. لباس ها را در پس زمینه قرار دهید و بُعد را به آن اضافه کنید.

من برای این عکس از لنز ۵۰ میلیمتری با f/24استفاده می کنم. با این تنظیمات گل ها در مرکز فوکوس قرار می گیرد و چشم ها به سمت دسته گل ،نه تنها به سمت یک گل به تنهایی، کشیده می شود. پس زمینه از فوکوس خارج می شود،  بنابراین این دیافراگم به خوبی برای این عکس مفید است.

برای دامادها، این عکس کمک می کند تا به خاطر بسپارند چه گلی را همسرشان دوست دارد. آنها می توانند از این نکته برای درست کردن دسته گل مشابهی در سالگرد عروسی استفاده کنند.

۴- هدایا یا نامه ها در عکس عروسی

زمانی که من عروس و دامادی را می بینم که به همدیگر کادو و یا نامه ای دست نوشته می دهند، قلب من کاملا شاد می شود! هدیه دادن کاملا احساسی  هست و همیشه با خنده، اشک یا هر دوی آنها با هم همراه می شود.

هنگامی که داماد یا عروس هدیه یا نامه را باز میکنند یکی از بهترین عکس ها رقم می خورد. دقت کنید که دست ها در عکس دیده شود و همچنین سعی کنید عکس های احساسی بگیرید! مخصوصا اگر همراه با اشک ریختن باشد!

عکس عروسی

عکس عروسی

زمانی که من عکاسی از جزئیات مربوط به عروس را تمام کردم به سراغ داماد می روم.

۵- کراوات یا یک المان شخصی منحصربفرد

این روزها داشتن یک وسیله شخصی به خصوص مانند ساعت در بین آقایان معمول است. اگر داماد چنین المان هایی داشته باشد حتما باید از آنها عکس گرفته شود. برای همین حتما از داماد درباره ی المان های احساسی بپرسید. این وسائل می تواند دکمه های سردست، کراوات ، کفش یا هر چیز دیگری که برای این روز مخصوص انتخاب شده، باشد.

آقایان زیاد به جزئیات اهمیت نمی دهند پس وقتی یک وسیله یا المان را انتخاب کردند، از او بخواهید تا در عکس قرار بگیرد، آن را بپوشد یا به دوربین نشان دهد.

عکس عروسی

عکس عروسی


آخرین جزئیاتی که باید از آنها عکس گرفت ، وابسته به استایل  زوج و استایلی که برای مراسم شان انتخاب کرده اند می باشد. بعضی از مراسم ها جزئیات کمتری دارند ولی بعضی چیزها در تمام مراسم ها یکسان است که باید از آنها عکس گرفت.

۶- کیک

کیک یکی از چیزهایی است که برای مدت زیادی باقی نمی ماند. بعضی از زوج ها ترئینات روی کیک را برای مدت ها نگه می دارند، اما مابقی کیک توسط مهمان ها خورده و یا بین آنها تقسیم می شود. پس بهتر است تا قبل از اینکه دیر شود از آن عکس گرفته شود.

من این عکس ها را با لنز ۵۰ میلیمتری یا اغلب اوقات با زاویه وسیع تر می گیرم. لنز ۳۵ یا حتی ۱۶-۳۵ میلیمتری گزینه های خوبی برای گرفتن عکسی با پس زمینه های زیبا در پس زمینه آن هستند.

عکس عروسی

عکس عروسی

من معمولأ زاویه های نزدیک تر را برای گرفتن عکسی با جزئیات بیشتر، امتحان می کنم که برای آن دیافراگم را برای زوم کردن بر روی الگو ها و گل ها یا جزئیات دیگر روی کیک، وسیع تر می کنم.

عکس عروسی

عکس عروسی

از نور پردازی های مناسب برای نشان دادن زیبایی های کیک استفاده کنید، نورهای محیط سالن مخصوصا نورهای مربوط به DJ می تواند عکاسی از کیک را جذاب تر کند. خلاق باشید!

۷- تزئینات صحنه ای که عروس و داماد بر روی آن قرار دارند.

قبل از اینکه مهمان ها برسند به سالن مهمانی رفته و از تزئینات آن عکس بگیرید.

عکس عروسی

عکس عروسی

میز شام نیز یکی از قسمت های مهم در عکاسی است. من بیشتر با لنز ۵۰ میلیمتری عکس می گیرم. از یک دیافراگم وسیع برای عکس گرفتن از بخش های مختلف میز استفاده می کنم.

اگر هدیه ای به عروس و داماد داده شود در مراسم بد نیست که از آنها نیز عکس بگیریم. مخصوصا اگر کادو از طرف یکی از بستگان نزدیک عروس باشد اینکه مهمان آن را در دست بگیرد و از آن عکس بگیرید می تواند عکسی جذاب برای آلبوم عروسی باشد.

هرچند جزئیات بسیار بسیار متفاوتی در عروسی است که شما می توانید از آنها عکس بگیرید. هر عروسی تفاوت های به خصوص خود را دارد، اما توجه کنید که حتمأ باید از جزئیاتی که زمان و پول صرف آنها شده است عکس بگیرید.

این جزئیات به آن روز معنی و شخصیت می دهد. و تفاوت ها را به آلبوم اضافه می کند. به خوبی از آنها عکس بگیرید. خلاق اما سریع باشید تا بتوانید زمان کافی برای عکس گرفتن از زوج  و مهمان ها، و روابط شان، احساس شان داشته باشید.

منبع : Karen Shoufler

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
نشانی دفتر:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تماس دفتر:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد