۷ موردی که در هنگام برندسازی باید به آنها توجه کنید

۷ موردی که در هنگام برندسازی باید به آنها توجه کنید

در ادامه مقاله ای از اسمیث فرمن، که یکی از مدیران خلاق در سایت Gingermonkeys از متخصصین طراحی و برندسازی در انگلستان هست را می خوانید که رازهای موفقیت برندسازی را با ۷ نکته برای شما بیان می کند.

 

دورنمای برندسازی یک شرکت می تواند به بعضی از بازاریابان و فروشندگان، امید و فرصت دوباره شروع کردن را بدهد، اما همچنین باعث می شود که بعضی ها بخواهند از این موقعیت به دلیل بودجه بالاتر و یا اختلاف درونی به خاطر رنگ ها و جمله بندی ها، دوری کنند. اگر شما تصمیم گرفته اید تا برندسازی را انجام دهید پس ما برای شما نکات مهمی که باید قبل از دیدن تیم طراحی تان بدانید را اینجا بیان می کنیم.


رقیب هایتان را بررسی کنید !

اگر شما در بازاری اشباع شده کار می کنید، برندسازی اهمیت فراوانی دارد تا بتوانید همچنان  روی پای خود بایستید. با جمع کردن لوگوهای رقبایتان شروع کنید؛ که اغلب شما در می یابید که در بعضی از صنعت ها، از برند استایل مشابهی استفاده می شود. از این نترسید که قالب معمول را بشکنید و از ” آنچه که باید رخ بدهد” فاصله بگیرید و نشان دهید که بسیار متفاوت از دیگران هستید تا بتوانید در بازار ایستادگی داشته باشید. جمع کردن لوگوی رقبایتان می تواند به گروه طراحی تان کمک کند که بفهمید چه چیزی را نمی خواهید و برند شما باید در چه چشم اندازی خود را قرار دهد.

این فرآیند همچنین به شما زمانی که می خواهید به گروه مدیران و یا سوپروایزر خود این برندسازی و طراحی لوگو را توضیح دهید کمک می کند تا این کار را آسان تر و بهتر انجام دهید، به خصوص اگر شما خودتان شخصی بوده اید که طراحی نهایی را انتخاب کرده اید.


بفهمید چه کسانی کار طراحی شما را انجام می دهند .

یک گروه داخلی در شرکت تان، آیا به اندازه کافی تازه و خلاق هستند که بتوانند آنچه شما می خواهید را طراحی کنند؟ یا یک گروه خارجی طراحی برند، که آیا آنها به خوبی برند شما را، پیغام هایش و بازار فروش آن را فهمیده اند یا نه؟ وابسته به اینکه چه کسانی طراحی لوگو را برای شما انجام می دهند آنچه که برای آنها توضیح می دهید و خلاصه می کنید متفاوت خواهد بود. پس بهتر است یک جلسه داخلی داشته باشید تا بفهمید آنها چه چیزی را می خواهند بدانند قبل از اینکه شما بخواهید خلاصه ای از پروژه را به آنها توضیح دهید.

 

هر آنچه که نیاز است برایش برندسازی شود را فهرست کنید.

قبل از اینکه بخواهید به تیم تان برندسازی را توضیح دهید، شما نیاز دارید که بدانید چند نوع متفاوت از لوگو و برند، مورد نیازتان خواهد بود و در چه محل هایی باید از آنها استفاده کنید. از بروشور تا کارت ویزیت تا امضای ایمیل و حتی ماشین های شرکت تان ،  شما نیاز به تعداد مختلفی از آنها به اندازه هایی که با نیازهای تان هماهنگی داشته باشد، دارید. شما همین طور باید توجه کنید که در چه مکان های دیگر از لوگویتان استفاده می کنید برای مثال در وب سایت تان، کانال های صفحات اجتماعی تان و …
با این کار زمان و پول بیشتری صرفه جویی خواهد شد چون بدین طریق شما اطلاعات مورد نیاز تیم طراحی تان را فراهم می کنید و از
تغییرات و خواسته های لحظه آخری ممانعت می کنید.

برندسازی

بر روی حروف نوشتاری تان سرمایه گذاری کنید.

استفاده از حروف نوشتاری سابقه ی نجات یک برند را داشته است.

فونت و نوع حروفی که شما استفاده می کنید می تواند به عنوان نماد لوگوی برند شما سالیان سال باقی بماند. کوکا کولا، دیزنی و حتی استایل ساده جان لویس را در نظر بگیرید، ببینید چگونه فونت ها می توانند مانند اثرات انگشت منحصر بفرد باقی بمانند. تایپوگرافی یکی از فرم های هنر است که متأسفانه در طراحی مدرن گاهی اوقات نادیده گرفته می شود. برای ایجاد یک لوگوی خاص شما می توانید از یک متخصص تایپوگرافی کمک بگیرید.

از عکس های موجود تا آنجا که ممکن است پرهیز کنید.

اگر شما هم در بازار و هم در وب سایت ها شروع به بازاریابی کرده اید، هیچ چیز خسته کننده تر از استفاده از عکس ها و تصاویر تکراری نیست. اگر امکان آن برای تان وجود دارد از یک طراح گرافیک کمک بگیرید تا یک طرح سفارشی برای شما بزنند، تا بدین ترتیب شما طرحی منحصر به خودتان را داشته باشید.

آیا می خواهید دوباره برند سازی انجام دهید؟

اغلب در صنعت بازاریابی همه برندسازی را روشی برای ایجاد برندی جدید و کاملا متفاوت فرض می کنند تا آن را در واقع تکامل تدریجی برند بدانند. اگر شما برندی موفق دارید، رها شدن از بخش های این برند که مشتریان تان و سهامداران تان به آنها علاقه دارند،  یک اشتباه احمقانه خواهد بود. این موضوع بخصوص برای برند های تاریخی و قدیمی که میراث بزرگی را با خود حمل می کنند اهمیت بیشتری دارد. برندسازی به معنی ایجاد بهترین تصویر از شرکت تان  است و این تصویر برند می تواند به صورت نمادی برای شما در بیاید، یک رنگ بخصوص یا یک شعار در واقع راه بهتری برای بهتر کردن و تغییر دادن برندتان است در حالی که همچنان هویت خود را حفظ کرده است.


جسور باشید.

لوگو ها و برندهای بسیار وجود دارند که مابین آنچه که انتظار می رود و آنچه که مناسب است مسیر خود را گم می کنند. مهم ترین هدف یک برندسازی این است که شرکت شما را قابل شناسایی و به یادماندنی کند. پس اهمیت فراوانی دارد که شما برای برندسازی شرکت تان با هیجان بیشتر و جسورانه تصمیم گیری کنید.

منبع :

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
نشانی دفتر:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تماس دفتر:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد