چگونه مد و گرافیک برهم تاثیر می گذارد؟

چگونه مد و گرافیک برهم تاثیر می گذارد؟

در تعریف تأثیر مد و گرافیک بر هم می توان گفت: مانند هر هنر دیگر، با مقصود خاصی طراحی شده است. و طراحان گرافیک می توانند آنچه را که درباره تئوری رنگ ها، کاربرد آنها و حتی گرایش های جدید در طراحی با پیروی از آنچه که در دنیای مد رخ می دهد، را فرا بگیرند. نگاهی به استایل لباس خود بیندازید. چه چیزی به شما می گوید؟ آیا شما لباس های رنگی و متناقض می پوشید، یا رنگ های یک دست و جدی می پوشید؟

یک قفسه از لباس های خلاقانه چه مقدار می تواند به طراح گرافیک الهام ببخشد؟ خوب،  بیاید نگاهی به پایه و اساس مد و دوره ای که در آن بسر می بریم برای الهام گرفتن طراحی از آن بیندازیم.


طراحان چه چیزی از مد و گرافیک یاد میگیرند؟


چگونه اصول طراحی را دنبال کنید :

ساختار، تعادل و هارمونی.

هیچ شکلی از هنر بدون درک پایه اصول طراحی کامل نمی شود، و این برای هر دو گزینه مد و طراحی گرافیک رایج است. هر لباسی روح مشخصی را از خود بروز می دهد. از لباس های راسته تا ساعت شنی یا بیشتر، این طرح ها ساختار خوبی را برای طراحی مد فراهم می کند. این موضوعات را در هنگام طراحی در نظر داشته باشید. ترکیبات شما ساختار طراحی شما هستند، درست مانند طرح لباس های شما.


چگونه از رنگ ها استفاده کنید؟

رنگ ها با طراحی عالی دست به دست می چرخند. و مد یک بازتاب خوب از آن است چون که آنچه ما می پوشیم در واقع آنچه که ما هستیم و آنگونه که مردم با ما تعامل برقرار می کنند را به ما می آموزد.
اگر شما همیشه رنگ های مشکی و سفید بپوشید، برای مثال، احتمالأ شما در طراحی مینیمالیستی غرق شده اید. در مقابل آن، رنگ موهای روشن و کمد لباسی با رنگ های متناقض نشان دهنده طراحانی است که از رنگ های مختلف استفاده می کنند. هر خط مد با داستان های رنگی شروع می شود. با به کارگیری این تئوری که طرح مخصوص به خودتان را در محدوده ای از یک رنگ مشخص بسازید. با دنبال کردن کار یک طراح مد شما می توانید از داستان های رنگی آنها الهام گرفته و آن را با طرح های خود ترکیب کنید.

مد

چگونه کاربرد مد و گرافیک آن را درک کنیم؟

چگونه ، چه چیز، کجا و چرا؟

این چهار کلمه آغازین برای خلاصه هر طراحی بر اساس مد و گرافیک است.

بدون توجه به اینکه شما طراح مد یا طراح لوگو هستید، درک کاربرد کارتان یکی از مهم ترین موضوعات در طراحی موفق است. اگر طراحان مد را مد نظر قرار دهیم آنها قبل از اینکه کار خود را طراحی کنند، آنها شخصیت فردی را که برای او طراحی می کنند و کاری که زمانی که این لباس ها را پوشیده اند انجام می دهند، تصور میکنند. با دانستن این جواب های ساده آنها کاربرد طراحی خود را درک می کنند پس می توانند جنس و موادی که برای این طراحی نیاز دارند را تعیین کنند. در طول پروژه بعدی، به این نکته در مد توجه کنید. به سوژه تان توجه کنید و مخاطبان خود را درک کنید. از این به عنوان یک فرصت برای درک کاربرد کارتان با ایجاد طراحی ای که برای هر کاربر به تنهایی به خوبی فایده داشته باشد، استفاده کنید.

مد و گرافیک

لوازم جانبی را فراموش نکنید!

گاهی اوقات افراد بدون ساعت شان از خانه خارج نمی شوند، شاید این به نظر کمی ساده اندیشی برسد ولی گاهی همین ساعت، ظاهر شما را بیشتر از قبل مرتب و جذاب نشان می دهد. مخصوصا اگر مدل های زیبایی مانند، نقره ای یا فلزی استفاده کنید که نه تنها زیبا هستند بلکه براقند. شما می دانید که مد تنها درباره لباس نیست. بلکه استایل، ظاهری از مو ، آرایش و لوازم جانبی است. و وقتی که شما به خوبی درباره این فکر می کنید، طراحی گرافیک همچنین المان هایی مانند لوازم جانبی دارد تا طراحی شما را برای زیباتر کردن آن کامل کند. از سایه های بلند تا ایجاد نوردهی واقعی، اینها تنها نمونه های ساده ای از افکت ها برای زیباتر کردن طراحی تان است.

پیش بینی روند طراحی با مد و گرافیک

مد همیشه طراحی گرافیک را الهام می بخشد. و برای هر روند جدید در مد، شما مطمئن خواهید شد که المان های مشابه بعد از مدتی در موارد بازاریابی مختلف، نرم افزار ها و طراحی وب سایت ها نمود پیدا خواهند کرد. یکی از راه ها برای موفق بودن و پیشتاز بودن در طراحی گرافیک این هست که شما بدانید در دنیای مد چه می گذرد.

در یکی از هفته مدهای نیویورک ، یک طراح مد مسلمان با وارد کردن طرح لباس های حاوی حجاب تاریخ جدیدی را در مد رقم زد.
و از آنجا که مد در سراسر جهان پر رونق است ، شما حتمأ تاثیری که آن بر روی طراحی گرافیک میگذارد را خواهید دید. ما در زمانی زندگی می کنیم که مردم بیشتر از قبل، فرهنگ ها و شخصیت های مختلف در سرتاسر جهان را درک می کنند و می پذیرند. و با توجه به صفحات اجتماعی مختلف، حال ما می توانیم ببینیم مردم دیگر چگونه زندگی می کنند.

پس با توجه به مدی که در آن هفته مد معرفی شد، اکتشاف فرهنگی در طراحی گرافیک هم در آن برهه زمانی تغییر کرد. ترکیب رنگ، نوشته ها و استایل هایی که در تاریخ وجود داشته اند می تواند برای شما جدید باشد. شما می توانید در گذشته خود جستجو کرده و ببینید که چگونه می توانید آن روند های مد و گرافیک را در طراحی خود وارد کنید.

طراحی می تواند با دوران های مختلف از مد الهام بگیرد !

وقتی که شما درباره هر دوره از فرهنگ فکر می کنید، شما به طور خودکار پارچه های محبوب، الگوها و رنگ های مخصوص به آن زمان را به یاد می آورید. هر دوره با توجه به آن که در آن زمان چه چیز می پوشیدیم، چه چیز هایی در اطراف ما بوده اند و هم اینکه چگونه خانه خود را طراحی می کردیم، تعریف می شود.

در اینجا به چندین تم طراحی که از دوره های زمانی مد الهام گرفته اند می پردازیم :

طراحی retro و  Vintage

عینک تک چشم، سبیل یا کارت پستال؟ طراحی های وینتیج و رترو نوستالژی و طراحی های قدیم را قدر می نهد.

در اینجا شما تأکیدی بر انواع حروف و خوشنویسی زیبا، و همچنین طراحی فریبنده ای که عصر فوق العاده ی از طرح های سنگین و متین را نشان می دهد؛ خواهید دید. این دوره را با کم کردن تنش ها بر روی طرح هایتان با استفاده از کمی آنتیک گرایی نشان دهید. یا خطوط قوی ای را برای برقرار کردن ساختاری در طرح تان بکار ببرید.برای مثال، بنر طراحی شده برای فیسبوک ، از ترکیب طرح های قدیمی و جدیدی با نشان دادن یک ظاهر مطابق با مد روز و رنگ ها  و نوشته هایی براساس طرح های قدیمی، استفاده کرده است.

هیچ چیز شبیه رنگ های هیپی مارپیچ دهه ۷۰ میلادی نیست. همه چیز به صورت جسورانه ای مارپیچ طراحی می شد تا بیشتر طرح های طبیعی الهام شده از افزایش فعالیت های محیطی در آن زمان را نشان دهد. پس چگونه طراحی ای شبیه به مد دهه ۷۰ داشته باشیم؟ خب ، تعادلی بین جسورانه و طبیعی بودن را پیدا کنید. طبیعت را درون طراحی خود بکار ببرید، استفاده از رنگ های زنده، و پیدا کردن فونت های دلپذیر و قدیمی ای که شبیه صحنه های کلوب های قدیمی است را در طراحی خود بکار ببرید.

برای مثال، در نمونه زیر، از رنگ های قدیمی دهه ۷۰ در ترکیب رنگ پوست سوژه مورد استفاده قرار گرفته است.

 

مد و گرافیک

این موضوع خودش را به خوبی توضیح می دهد که هیچ راهی برای توضیح دادن آن نیست. دهه ۸۰ زمانی بود که زنجیرهای طلا و بازی های ویدئویی وارد آن عصر شد. رنگ های جذاب با مدل های وحشی و طرح های مد آن زمان همراه می شد.
علاقه خود را به دهه ۸۰ برای طراحی با استفاده از رنگ های تیره و استفاده از گجت های جدید از این عصر، نشان دهید. مد همان طور که درباره پوشش مردم است، درباره تکنولوژی نیز است .

 

مد و گرافیک

 


طراحی گرانج :

اگر نحوه زندگی ستاره های راک مورد علاقه شماست ، شما می توانید از طرح های گرانج استفاده کنید. با استفاده از مدهای گرانج در انتهای دهه ۸۰ و ابتدای دهه ۹۰ از آنها الهام بگیرید، این استایل ها ترکیبی به هم ریخته از متون گرانجی با یک روش راک ان رول است.

برای دیدن این استایل در افکت ها به نمونه زیر نگاه کنید.

مد و گرافیک

از طرح های پر زرق و برق سال های گذشته به خاطر  اصول طراحی براق و مینیمالیست عصر حاضر خداحافظی کنید. هر چقدر تکنولوژی در دنیای ما بیشتر وارد می شود، نیاز ما برای لوکس بودن و تجملات به سمت طراحی ساده و کاربردی تغییر پیدا کرده است. کارآفرینانی مانند زاکربرگ و استیوجابز استاندارد جدیدی در پوشش را با پوشیدن تی شرت و شلوار جین بعنوان فرم روزانه شان ایجاد کردند. آنها با کم کردن زمان برای انتخاب لباس مناسب با پوشیدن لباس های ساده زمان بیشتری را برای حرفه خودشان فراهم کردند.

به نمونه آیکون های زیر دقت کنید؛ آنها طراحی های ساده ای دارند که بر روی کاربردشان تمرکز کرده است و به کاربر کمک می کنند تا
ساده تر بفهمد که دقیقأ این آیکون ها به چکار می آیند.

مد و گرافیک
چگونه از مد الهام بگیریم؟

الهام در همه جا وجود دارد:

  • یک دوره زمانی را انتخاب کنید.

از دوره زمانی های بیان شده در بالا یکی را انتخاب کرده یا به گذشته بروید تا از آنها الهام بگیرید. سپس یک سری منابع از مدها ، افراد معروف و حتی عکس های معمول آن زمان را جمع کنید. این منابع را به دقت مطالعه کرده و از رنگ ها، طرح ها و شکل های موجود در آن زمان الهام بگیرید. آنها را در کار خودتان بکار ببرید و در دوره های مختلف جستجو کنید تا ببینید کدام دوره با استایل طراحی گرافیک شما بیشتر همخوانی دارد.

  •  یک طراح مد را پیدا کنید.

اگرچه مد برای سالها باقی می ماند، هر طراح یک امضا برای خود دارد. پس کار یک طراح مد مورد علاقه تان را دنبال کنید تا ارزیابی خلاقانه ای داشته باشید.

  • نوشته ها و پارچه ها را مطالعه کنید.

یکی از بهترین راه ها برای الهام گرفتن از مد این هست که جلو بروید و پارچه طراحی شده را لمس کنید. این مطالعه به شما کمک می کند که طراحی بدون مشکلی را داشته باشید و بدانید که چگونه چاپ و بافت و رنگ مناسب را برای هم جفت کنید.


نتیجه گیری:

مد روز بروز بیشتر با زمان، خود را وفق می دهد، و مدها، رنگ ها و نگرش های هر دوره را در خود بکار می گیرد. و وقتی که شما در عرصه ی مد دانش آموخته شوید می توانید از ترکیبات آن در طراحی گرافیک تان استفاده کنید.

منبع : Melody Nieves

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
نشانی دفتر:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تماس دفتر:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد