طراحی تبلیغات استاتیک برای سایت: نکات و مثال ها

طراحی تبلیغات استاتیک برای سایت: نکات و مثال ها

طراحی تبلیغات استاتیک برای سایت به راحتی تبدیل به یک شاهکار نمی شود. حتی ممکن است غیر شدنی باشد. طراحی تبلیغات می تواند با تمام آنچه که شما در مورد طراحی می دانید و فکر می کنید فرق داشته باشد. شرکت های بسیاری می خواهند اطلاعات بسیاری را تا آنجا که فضا اجازه دهد درون تبلیغ قرار دهند و بسیاری از کاربران هیچ علاقه ای به دیدن تبلیغات ندارند.

بهترین راه این است که تبلیغی را طراحی کنید که کاربران بخواهند با آن تعامل برقرار کنند، بدون توجه به اینکه این یک تبلیغ است. از مزایای یک تبلیغ ثابت اینست که کمتر از بعضی از ویدئو، صداها یا انیمیشن ها مزاحمت ایجاد  می کنند. این نوع تبلیغات یک سبک کلاسیک نیز دارند که باعث می شود طراحی آنها لذت بخش باشد. در ادامه مقاله، کری کاوزینز نکاتی برای طراحی یک تبلیغ که باعث دیده شدن آن می شود، بیان می کند. در کنار آن تعدادی از تبلیغاتی که در سایتهای محبوب آورده شده اند نیز مثال زده شده است.

یک پیغام مشخص را انتخاب کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

هرچند بنظر آسان می رسد، ولی کار بسیار سختی است. بسیاری از حرفه های تلاش می کنند که تا آنجا می توانند اطلاعات در تبلیغ قرار دهند. کلمات، عکس ها و المان های زیاد از حد. این بیش از اندازه بودن المان ها باعث می شود که تبلیغ غیر موثر باشد.

تنها یک پیغام را که برای تبلیغ اهمیت دارد انتخاب کنید. آیا این تبلیغ برای برندسازی است؟ برای ارائه یک رویداد یا مراسم، یا برای هایلایت کردن کاری که شرکتتان انجام می دهد می باشد؟ یک پیغام ساده را آماده کنید و همان را بخوبی در تبلیغ برجسته کنید.

این پیغام همچنین باید مقداری از برند شما هم معرفی کند، که این مساله به مقدار فضای تبلیغتان وابسته است. اگر شرکت شما دارای یک شعار طولانی یا یک لوگوی پیچیده است، شما بطور مثال می توانید آن را به چند بخش تقسیم کرده و در فضاهای خالی تبلیغ بکار ببرید. توجه کنید قابل تشخیص باشد اما پیغام اصلی را نپوشاند.

طراحی یک کال تو اکشن مناسب

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

حالا بیاید این پیغام را گسترده تر کنیم. شما می خواهید کاربران بعد از دیدن پیغام چه کاری انجام دهند؟ ( تنها یک نوع را انتخاب کنید چون شما برای تبلیغات دیجیتال فقط به یک نوع از آن نیاز دارید.) بهترین راه این است هنگامی که بر روی فضای تبلیغ کلیک شود، تبلیغ کاربر را به سایت شما هدایت کند. اما شما باید به یک طریقی آن را به کاربرانتان اطلاع دهید.

این شاید بنظر خیلی ساده باشد، اما کاربران دستورالعمل ها را ترجیح می دهند. این روش انتخاب ها را راحتتر می کند. اما شما باید درمورد کلماتی که استفاده می کنید دقت بخرج دهید. بجای استفاده از ” اینجا کلیک کنید” از جملاتی استفاده کنید که اطلاعات بیشتری بدهند یا به یک طریقی کاربر را برای تصمیم گیری راحتتر ترغیب کند. “کلیک کنید تا ۵۰% تخفیف بگیرید.” ” در روزنامه ی ما عضو شوید.” ” درباره قراردادهای ما اطلاعات بیشتر کسب کنید.” کال تو اکشن را برای کاربران مشخص و آسان کنید واین برتری فضا را در فضای تبلیغ استفاده کنید.

در طراحی تبلیغات از فضای سفید استفاده کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

تکنیک های شایع در طراحی تبلیغات می تواند به شما کمک کند تا تبلیغی را طراحی کنید که مردم واقعا بر روی صفحه نمایش ببینند. وب سایت می تواند با المان های زیاد بهم ریخته شود و یک تبلیغ نامنظم در آن بیشتر گم خواهد شد. پس فضای سفید در واقع دوست شما هستند.

استفاده از بخش کوچکی از فضایی که شما خریده اید می تواند برای شما مفید باشد. مطالعات نشان داده است که نگاه کاربران در ابتدا به سمت قسمت های روشنتر صفحه می رود. با ایجاد فضای سفید زیاد در اطراف پیغامتان و محتوای تبلیغتان، شما کاربران را ترغیب می کنید که قبل از هرچیز به اطلاعات شما نگاه کنند.

قانون ۲۰درصد را در طراحی تبلیغات امتحان کنید.

طراحی تبلیغات

طراحی تبلیغات

تبلیغات فیسبوکی همیشه از این قانون استفاده می کنند که طراحان بسیاری را خسته کرده است: بیشتر از ۲۰ درصد فضا نباید حاوی متن باشد. در واقع این یک قانون مناسب و در عین حال محدودیت خوب در طراحی است.

وب سایت ها یک رسانه های تصویری هستند. تبلیغات نیز ابزارهای بصری هستند. از ابزارهای تصویری برای پر کردن فضایی که برای آن هزینه کرده اید، استفاده کنید. متون را تنها برای بخش کوچکی از کل فضا استفاده کنید. (این منتهی به برقرار کردن نکته اول، انتخاب یک پیغام مشخص می باشد.)

درباره انتخاب رنگ ها خیلی فکر کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

در انتخاب رنگ ها در طراحی تبلیغات برای سایت، تجدید نظر کنید. احساس نکنید که باید به مجموعه رنگ هایی که همیشه استفاده می کنید وفادار بمانید.  پس زمینه های روشن می تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. راه بهتر اینست که سایت را ببینید و بدانید که تبلیغ شما کجای آن قرار می گیرد و از ترکیب رنگی ای استفاده کنید که با رنگ سایت متضاد باشد.

 وقتی قرار است بین رنگ ها انتخابی داشته باشد، معمولا رنگ سفید و مشکی گزینه های فوق العاده ای هستند. اگر تبلیغ شما در سایتی می رود که پر از رنگ های مختلف است، بهتر است از ترکیب رنگ های سفید و مشکی استفاده کنید.  با ایجاد رنگ های متضاد با المان های درون صفحه ، اطلاعات شما اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد. فقط در هنگامی که از رنگ های متضاد در پروژه طراحیتان استفاده می کنید به اینکه در کل وب سایت، تبلیغ شما تنها جای کوچکی را اشغال خواهد کرد، بخوبی فکر کنید.

خلاقیت داشته باشید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

گاهی اوقات تنها تبلیغی به یادماندنی می شود که قوانین را شکسته باشد. به تبلیغاتی احمقانه و سرگرم کننده ای فکر کنید که به نظر میرسند با هیچ قانونی سازگار نیستند. ( به شرکت بیمه معروف Geico  توجه کنید، که از شتر کوهان دار و یا با استفاده از آیکون های موزیک که سال ها پیش از بین رفته اند کار خود را تبلیغ می کند. هرچند که یک شرکت طراحی تبلیغات ثابت نیست ولی بخوبی در کار خود موفق بوده است.)

این عجیب و خلاقانه بودن کار باعث می شود که مردم به سمت تبلیغ کشیده شوند. البته باید توجه داشته باشید که از پیغام یا هویت برندی که برای آن کار می کنید دور نشوید. تصویر برند را نگه دارید و با توجه به آن سعی کنید طراحی جدید و متفاوتی را ایجاد کنید.

از تایپوگرافی ساده استفاده کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

تبلیغات ثابت وب سایت بسیار کوچک هستند. برای همین استفاده از تایپوگرافی ساده ای که قابل خواندن است اهمیت فراوانی دارد. یک فونت که عموما استفاده می شود را انتخاب کرده و اندازه های مختلف آن را برای فضای تبلیغی که در اختیارتان است، استفاده کنید. تبلیغ باید به راحتی قابل دیدن و خواندن باشد.

از افکت هایی مانند سایه انداختن و یا استفاده از اشکال عجیب آنها، برای نوشتن استفاده نکنید. حروف مشکی یا سفید در بیشتر تبلیغات گزینه های بهتری برای انتخاب هستند. نوشته ها باید حس اعتماد را منتقل کنند، مستقیم حرفشان را بزنند و محاوره ای باشند.

پیشنهادی را به کاربر ارائه دهید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

همانطور که کال تو اکشن اهمیت دارد، ارائه دادن یک هدیه به کاربر هم مهم است. یک تبلیغات خوب به کاربران چیزی را در عوض می دهند، ایده ای برای هدیه، لبخند، ورود به یک مسابقه، تخفیف یا کوپن خرید، ایمیل ، ایده را بگیرید و استفاده کنید.

کاری کنید تا کاربران بدنبال هویج آویزان شده شما بیایند، پس دست بکار شوید. اگر می خواهید برروی تبلیغتان کلیک شود، چیزی را ارئه دهید که رد کردن آن سخت باشد.

با محتوا هماهنگی داشته باشید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغات

کجا تبلیغ شما قرار است نمایش داده شود و چه نوع فونتی بر روی سایت قرار دارد؟ شما باید با محتوا هماهنگی داشته باشید. اگر به تبلیغات در اپلیکشن ها دقت کنید، می بینید که این تبلیغ های کوچک شما را جلب یک بازی جدید، که همیشه رایگان است، می کند یا شما را برای خرید وسیله ای ترغیب می کند. ولی باید توجه کنید که فهمیدن کاربران و علاقه مندی هایشان اولین مرحله برای طراحی این گونه تبلیغات است.

حالا یک مرحله جلوتر بروید و یک تبلیغ آنلاین با محتوایی مشابه را در نظر بگیرید. بسیاری از سایت ها به شما گزینه ای به عنوان باکس های اسپانسر می دهند که به شما کمک می کند که به کاربرانی دست پیدا کنید که شما را مانند بخشی از سایتی که با آن کار می کنید، می بینند. این سایت ها معمولا به شما بخشی از سایت را می فروشند که با محتوا و شکل بخش های دیگر آن شبیه هستند، مانند تبلیغ Adobe Creative Cloud  که در سایت کانال آب و هوا در بالا دیده می شود.

عکس ها را با دقت انتخاب کنید.

 تصاویر همه چیز هستند. آنها می  توانند کاری کنند که تبلیغ شما موفق شود یا شکست بخورد. همیشه فضای کوچکی که برای کار کردن دارید را بخاطر بسپارید پس عکس ها باید واضح، و مشخص باشند و پیغامی را به خوبی منتقل کنند.

چهره ها را یا عکس های از نزدیک محصولات را انتخاب کنید و از عکس هایی که الگوهای پیچیده دارند، پرهیز کنید. از این روش استفاده کنید: با صدای بلند از خودتان بپرسید چه عکسی میتواند موضوع شما را بیان کند. ساده است.

نتیجه گیری

همانطور که تمام بخش های سایت باید درحال تغییر باشند، تبلیغات نیز همینگونه اند. هرچند الان تبلیغات با انواع مختلفی وجود دارد از تصاویر، ویدئو ها یا انیمیشن ها، تبلیغ ثابت می تواند محل ورودی به سایتتان باشد و یا برندتان را بخوبی به کاربران معرفی کند.

تمام قوانینی که در طراحی تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند اهمیت فراوانی دارد. ولی مهمترین آنها سادگی آنهاست و اینکه در یک محیط شلوغ قرار خواهند گرفت. پس از فضاها، رنگ ها، حروف و پیغام هایی استفاده کنید که از کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را کنند.

منبع: Carrie Cousins

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
نشانی دفتر:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تماس دفتر:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹ (پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ ، پنجشنبه ها ۹ الی ۱۵)

شماره تماس مدیریت:

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴ (پاسخگوئی در تمام ایام هفته از ساعت ۹ الی ۲۱)

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰ (صرفاً جهت اطلاع رسانی و پشتیبانی)

عکس مارکت وب سرویس ارائه دهنده خدمات نوین چاپ و طراحی در ایران

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد